ربات سرعتی هوشمند مانند انسان


لینک بگیر دات کام: فیلمی از ربات انسان نمای فونیکس (Pheonix) بتازگی انتشار یافته که در آن می تواند کارهای ساده را با سرعتی مشابه انسان انجام دهد.

به گزارش لینک بگیر دات کام به نقل از ایسنا، پس از انتشار ویدئوهایی از ربات های اپتیموس (Optimus) و فیگور (Figure 01) تسلا، یک شرکت رباتیک دیگر، آخرین پیشرفت های خود در حوزه رباتیک را با رباتی به نام فونیکس به نمایش گذاشت.
به نقل از آی ای، در فیلم منتشر شده می توان این ربات را دید که در حال کار کردن با موارد مختلف مشابه یک انسان است.
فونیکس که از کربن تولید شده، حالا به طور مستقل وظایف ساده را با سرعتی مشابه انسان انجام می دهد. این یک گام مهم در سفر به سمت خودمختاری کامل است.
شرکت Sanctuary AI در پست خود بیان می کند که فونیکس در میان ربات های انسان نما از نظر سرعت، دقت و قدرت منحصربه فرد است که همگی این موارد برای کاربردهای صنعتی حیاتی هستند.
این فیلم تنها ۲۲ ثانیه طول می کشد، اما به وضوح نشان میدهد که این شرکت تا چه اندازه از زمان تاسیس خود در سال ۲۰۱۸ پیشرفت کرده است. می توان فونیکس را در حال دسته بندی انبوهی از اشیاء مختلف به انبوهی که به نظر می آید ظروف فلزی و درهای پلاستیکی سیاه رنگ باشند، مشاهده کرد.
فونیکس می تواند به آرامی هر چیزی را گرفته، حرکت دهد و به زیبایی آن را در سمت چپ یا راست خود قرار دهد. دست ها و انگشتان این ربات نیز بسیار ماهر و با ظرافت هستند.
فونیکس می تواند مانند یک انسان اشیاء را جابجا کند
قبل از این، شرکت Sanctuary AI به شکل گسترده فونیکس را با بهره بردن از عملیات ازراه دور آموزش داده بود که شامل اتصال ربات به یک اپراتور ازراه دور می شود که می تواند با بهره بردن از هدست و دستکش لمسی، اندام، دست و انگشتان ربات را حرکت دهد.
با کمک این تعامل، فونیکس می تواند از مربی انسانی خود یاد بگیرد که چگونه دست ها و انگشتان خودرا برای تکمیل یک کار حرکت دهد. این ربات می تواند اطلاعات دریافت شده را محاسبه کند و در طول شبیه سازی، خودش از آنها یاد بگیرد.
هم حالا، فونیکس روی یک سکوی چرخدار برای حرکت در اطراف قرار دارد. اما پیچیدگی واقعی دست و انگشتان آنست که دراین زمینه بی نظیر است.

 


منبع:

1402/12/12
01:22:57
5.0 / 5
250
تگهای مطلب: هوشمند , اپراتور , ربات , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴