رئیس پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات مطرح كرد

ضرورت تسریع در فرآیند تجاری سازی جویشگر بومی


رئیس پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات بر ضرورت سرمایه گذاری بخش خصوصی و تسریع در فرآیند تجاری سازی جویشگر بومی تصریح كرد.


به گزارش لینك بگیر دات كام به نقل از ایسنا، محمد خوانساری درباره پیشرفت طرح جویشگر بومی، اظهار داشت: در طرح جویشگر بومی به دنبال تسریع در فرآیند تجاری سازی حوزه این جویشگر هستیم. فرآیند تولید فناوری، تولید داده های محك و توسعه پردازش مورد نیاز زبان فارسی به میزان بسیارخوبی در جویشگر بومی انجام شده است.
خوانساری با اشاره به اینكه در حوزه پذیرش این جویشگر در جامعه باید بیشتر كار شود، اضافه كرد: در این حوزه نیاز به آگاهی مدارس داریم و همینطور جویشگر خاص كودك و نوجوان را باید به عنوان زنجیره فعالیت در حوزه توسعه خدمات كودك و نوجوان در فضای مجازی، داشته باشیم.
وی تصریح كرد: البته فعالان بازار كودك و نوجوان هم اكنون از همین جویشگر استفاده می كنند؛ اما نیاز داریم با تسریع در این حوزه، كیفیت كار را هم افزایش دهیم.
رئیس پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات بر تغییر در روش اجرای جویشگر بومی تصریح كرد و اظهار داشت: ضرورت دارد كه بخش خصوصی در جویشگر بومی سرمایه گذاری قابل برگشت انجام دهد. البته فضای بازارسازی این كار از سوی دولت، وزارت ارتباطات و مركز ملی فضای مجازی با تعامل با وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و آموزش و پرورش، به وجود می آید مانند فعالیت های مشابه، كه در كشورهای كره جنوبی، چین و روسیه انجام شده است.


 

1396/08/17
23:05:58
5.0 / 5
3079
تگهای مطلب: فضای مجازی , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴