نصب تلفن همگانی در كنار چادر زلزله زدگان


به گزارش لینك بگیر دات كام بعد از آنكه دستور نصب تلفن های همگانی درمجاورت چادرهای اسكان صدمه دیدگان زلزله از جانب مدیر عامل شركت مخابرات ایران صادر شد، برخی منتقدان نكاتی را مطرح كردند مبنی بر این كه در مدل های مشابه زلزله و حوادث طبیعی در دنیا نصب تلفن ثابت عمومی در این مناطق مقرون به صرفه نیست.

به گزارش لینك بگیر دات كام به نقل از ایسنا، درپی وقوع حادثه دلخراش زلزله در استان كرمانشاه، مدیرعامل شركت مخابرات ایران وهیات همراه بعد از بازدید از مناطق صدمه دیده دستور نصب تلفن های همگانی را درمجاورت چادهای اسكان صدمه دیدگان زلزله صادر كرد.
پس از انتشار این خبر نكاتی از جانب برخی تحلیلگران و منتقدان مطرح شد مبنی بر اینكه در مدل های مشابه زلزله و حوادث طبیعی در دنیا كسی تلفن ثابت عمومی را به دلایل مختلف مثل یك طرفه بودن، احتیاج به كابل كشی، بی استفاده شدن بعد از بحران، احتیاج به مكانیزم های شارژینگ، احتمال سوء استفاده و تخلف و... راه اندازی نمی كند، بلكه وقتی همه حداقل یه گوشی موبایل دارند، باید شبكه همراه تقویت و هزینه تماس ها كاهش داده شود.
در پاسخ به این نكات شاید ذكر چند نكته ضروری باشد؛ ظاهرا ارتباط این تلفنهای عمومی تا سوییچ مركز وصل است و با آنچه در ذهن مخاطب از تلفن عمومی ثبت شده تفاوت دارد. همینطور همانطور كه طی روزهای گذشته در اخبار انتشار یافته اپراتورهای تلفن همراه طی این روزها پوشش سراسری در منطقه را برقرار كردند و هزینه مكالمات را هم تخفیف و حتی برای یك مدتی مجانی اعلام نمودند.
از سوی دیگر به اعتقاد برخی كارشناسان تلفن همگانی نیازی به مكانیزم شارژینگ ندارد و شاید اگر از مردم زلزله زده هم پرسیده شود از اینكه تلفن عمومی مجانی نزدیك چادرهایشان نصب شود و بتوانند با همه جای كشور تماس داشته باشند، راضی تر باشند.
از سوی دیگر و بنا براعلام، خیلی از پورتال هایی كه برای بحران از قدیم تهیه شده كیوسك تلفن هم دارند، در عین حال اكنون خدمات اپراتورها هم وجود دارد و كیوسك های تلفن ثابت صرفا برای كسانی تهیه شده كه فرصت نكرده اند از زیر آوار موبایل خودشان را بردارند.
همچنین ذكر این نكته هم ضروری است كه در خیلی از مناطق حادثه دیده با قطعی برق مواجه شده و امكان برق رسانی وجود ندارد و باید در آن مناطق حتما تلفن ثابت راه اندازی شود، چون كه متاسفانه بعلت قطع برق، شارژ خیلی از گوشی های موبایل به اتمام رسیده است.
درباره هزینه های انجام شده از جانب مخابرات ایران برای این مورد هم برخی تحلیگران معتقدند كه هزینه انجام شده صرفا هزینه كابلكشی است و كابل ها بعدا تماما قابل استفاده خواهند بود و می توانند جلوی هزینه های بسیار دیگر را هم بگیرند.


 

1396/08/29
10:50:00
5.0 / 5
3596
تگهای مطلب: اپراتور , مخابرات , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱