سیستم عامل بومی روی گوشی داخلی نصب گردید


لینك بگیر دات كام: وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از طراحی سیستم عامل بومی موبایل و نصب آن روی گوشی جی ال ایكس آگاهی داد.

به گزارش لینك بگیر دات كام به نقل از ایسنا، با پیشرفت تكنولوژی و روی كار آمدن خدمات و ابزارهای گوناگون، یكی از مواردی كه ذهن مسؤولان و كارشناسان حوزه را درگیر می كند، تولید محصولات مشابه، بومی سازی ابزار و ارائه ی خدمات با هدف رفع نیازهای شخصی است. یكی از مواردی كه با پیشرفت تلفن های همراه، نمود بیش تری پیدا كرده، سیستم عامل گوشی هاست و تصمیم برای بومی كردن سیستم عامل هم به دنبال حذف اپلیكیشن های ایرانی از ماركت های خارجی و با هدف تأمین دو فاكتور امنیت و استقلال، گرفته شد.
محمدجواد آذری جهرمی -وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات- چندی قبل درباره ی ایجاد سیستم عامل بومی اظهار كرده بود: مدت زیادی بود كه می خواستیم سیستم عامل اندروید را در گوشیهای ایرانی تغییر دهیم تا از استارت آپ های داخلی حمایت نماییم. این مساله پیش نمی رفت تا این كه اپلیكشین های داخلی را حذف كردند و این همدلی به وجود آمد و بزودی نتیجه كار را اعلام می نماییم.
قبل از این آن هم امیر ناظمی - معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات - با اشاره به تصمیم برای ایجاد سیستم عامل بومی موبایل، اظهار داشته بود: یك درصد از نیازمندی های ما به سیستم عاملی نیاز دارد كه نسبت به دو فاكتور امنیت و استقلال آن مطمئن باشیم؛ این كه نفوذی به آن نباشد و تصمیم دیگری بر آن تأثیر نگذارد. سیستم عامل بومی یعنی سیستم عاملی كه پاسخگوی نیاز بومی بوده و برای نیازهای ما شخصی سازی شده باشد؛ درواقع قرار نیست به نیاز همه پاسخ دهد، بلكه برای یك سری نیازمندی های خاص است.
اندروید داخلی طراحی شد
در این راستاT اخیراً آذری جهرمی در صفحات اجتماعی خود، با اشاره به راه اندازی سیستم عامل بومی و نصب آن روی گوشی جی ال ایكس ویدئویی منتشر نمود كه در آن آمده است: یك گروه دانشجویی در دانشگاه صنعتی شریف برای مقابله با تحریم های گوگل سیستم عاملی طراحی را كرده اند كه گوگل امكان حذف آنرا ندارد. برای اطمینان بیشتر كاربران ایرانی یك گوشی توسط جی ال ایكس تولید شده كه این سیستم عامل را پشتیبانی می كند. این سیستم عامل این امكان را به كاربران ایرانی می دهد كه اپلیكیشن های مربوط به كسب وكارهای خودرا بدون نگرانی از تحریم های آمریكا، فعال كنند.
باید دید سیستم عاملی كه عزم برای ایجاد آن به دنبال حذف اپلیكیشن های داخلی جزم شده تا چه اندازه می تواند نیاز كاربران را حل كند، نیازی كه بیشتر از همه چیز، باید حائز دو فاكتور امنیت و استقلال باشد و از سویی كارآمدی آن باید به اندازه ای باشد كه با قرار گرفتن روی گوشیهای داخلی، بتواند به خوبی مورد استفاده قرار گیرد.
منبع:

1398/04/17
15:11:46
5.0 / 5
2104
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱