رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها:

فضای مجازی لجام گسیخته است، هنوز عده ای نمی خواهند اثرات منفی این فضا را ببینند


لینك بگیر دات كام: رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها اظهار داشت: ما امروز شاهد فضای مجازی لجام گسیخته ای هستیم اما جای تعجب اینجاست كه هنوز برخی ها بیدار نشدند و نمی خواهند اثرات این فضا را در فروپاشی نظام خانواده به عینه مشاهده كنند.

به گزارش لینك بگیر دات كام به نقل از ایسنا، حجت الاسلام مصطفی رستمی در گرهمایی اساتید دانشگاه های استان اردبیل اظهار نمود: ما امروز در حساس ترین مقطع چهل ساله نظام به سر می بریم چونكه دشمنان ما مصمم شدند تا انقلاب اسلامی را كه ثمره مجاهدت قرن ها تلاش علما، روحانیون و شهداست به مرز نابودی بكشانند.
وی با اشاره به اینكه از همین استان اردبیل نقطه وحدت و یكپارچگی مذهب تشیع و ایران اسلامی رقم خورده است، اشاره كرد: در عصری كه همه مدعی اتمام معنویت و آخر عمر دین بودند یك دفعه رهبری شایسته پا به عرصه گذاشت تا همه ملت های مسلمان آزادیخواه را امیدوار نگه دارد.
رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها اضافه كرد: در همین فضای مجازی كه جای احساس و تلقی باسوادی است ما شاهد مبادله آرا، نظرات و اندیشه هایی هستیم كه به عینه سخن از عظمت انقلاب اسلامی و شایستگی های آن است بطوریكه روزی در این كشور شاه مملكت را به جمع بزرگان و رؤسای جمهور كشورهای قدرتمند در همین تهران راه نمی دادند و مجبور بود شاه این مملكت به التماس بیفتد.
رستمی افزود: در مقابل این همه تحقیر و اهانتی كه غربی ها به ملت ایران روا می داشتند انقلاب اسلامی جریان احیای هویت و معنویت را شكل داد تا در سایه همین انقلاب جریان معنوی در مكتب مسیحیت و یهودیت نیز قوت گیرد.
وی اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران در نقطه مقابل تمام مكتب های سكولار، اومانیسم، پولولاریسم و … ایستاد و به همه این اندیشه ها خط بطلان كشید تا در بهترین شرایط مكتبی شكل گیرد كه امروز الگو و الهام بخش برای ملت های جهان است.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی افزود: هر چند برخی ناكارآمدی ها و خودخواهی های داخلی كشور ما را تهدید می كند اما امروز جمهوری اسلامی ایران بزرگترین قدرت خاورمیانه و حتی كشورهای منطقه است كه در نقطه مقابل این نظام آمریكا برای حفظ آبرو اهتمام دارد با هدف تأمین امنیت رژیم صهیونیستی در كشورهای پیرامونی ما ناامنی ایجاد كند.
رستمی نمونه این ناامنی ها و جنگ های ناشی از آب و حدود و ثغور مرزها را جنگ های منطقه ای از نوع جنگ ایران و عراق، ناامنی در افغانستان، سوریه، لبنان، تركیه و … اعلام نمود و اضافه كرد: ظهور داعش و طالبان نیز در همین راستا بوده تا ابهت انقلاب اسلامی را بشكند.
وی اشاره كرد: برخلاف خواسته آنها سقوط و زوال هژمونی نظام غرب و سلطه را شاهد می باشیم و روز به روز هویت نظام آمریكایی در فروپاشی نظام خانواده و گسست اجتماعی برای همه قابل مشاهده و لمس است.
رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها اظهار داشت: امروز غربی ها مجبورند از دیكتاتورها حمایت كنند تا اجازه ندهند ملت های آزادیخواه بتوانند برای خود در عرصه ها و صحنه های مختلف تصمیم گیری كنند.

بزرگترین نقطه قوت ما مراكز علمی و دانشگاهی هستند
رستمی با اشاره به اوضاع داخلی كشور اظهار نمود: بزرگترین نقطه قوت ما مراكز علمی و دانشگاهی هستند و در هر مقطعی دانشگاهی قوت یافته پرچم كشورمان بالا رفته است.
وی قدرت بازدارندگی نظام اسلامی را در مقطع كنونی بی نظیر خواند و اشاره كرد: هر كس خطر جنگ را مطرح می كند یا كلاهبردار است یا اینكه در بی اطلاعی به سر می برد چونكه غربی ها با وجود تمام ادعای دارا بودن تسلیحات نظامی خود همچنان از قدرت نرم و سخت جمهوری اسلامی ایران در هراس هستند.
استاد حوزه و دانشگاه های كشور به خرید ۶۹ میلیارد دلاری تجهیزات نظامی از طرف كشور عربستان اشاره نمود و اظهار داشت: در ماجرای اخیر سرنگونی پهپاد آمریكایی این كشور به جهت اینكه قدرت خودرا حفظ كند به برخی اظهارنظرها و یاوه گوئی های نابجا روی آورده اند در صورتیكه آنها خودشان نیز به قدرت بازدارندگی نظام اسلامی واقفند.

در نانو قدرت چهارم دنیا هستیم
رستمی بیان كرد: ما در نانو قدرت چهارم دنیا هستیم بطوریكه محصولات نانوپایه را به ژاپن و آلمان صادر می نماییم و به رغم تحریم ها و سختی كار سهم ما در تولید علم دنیا ۲۰ برابر افزایش یافته به شكلی كه حوزه نفوذ سیاسی ما در خاورمیانه بی نظیر است.
وی افزود: دشمنان ما تشدید تحریم های اقتصادی حتی سیاسی و امنیتی را نشانه گرفته اند اما سخت ترین تهدید متوجه نیروی انسانی است كه دانشگاه ها در تربیت آن دخیل اند.
رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها به اقدامات خصمانه عربستان مقابل جمهوری اسلامی ایران و صرف ۲ میلیارد دلار برای ایجاد ناامنی در كشورمان اشاره نمود و اظهار داشت: نقطه قوت و قدرت این كشور نیروی انسانی است چونكه غربی ها نمی توانند ما را به زانو درآورند مگر اینكه اعتماد مردم، ایمان و اعتقاد آنها را از بین ببرند.
رستمی فضای مجازی لجام گسیخته را تصریح كرد و اشاره كرد: هنوز برخی ها نمی خواهند خطر فروپاشی بنیان خانواده را در سایه این فضای رها قبول كنند چونكه با تبلیغات كور و برخی بزرگنمایی در فضای مجازی بزرگترین لطمه به جامعه پزشكی، پلیس، مسئولان و مدیران ما و … وارد می شود كه این خود توطئه دشمنان است.
وی اظهار داشت: فشار اقتصادی بی نظیری به ملت ایران وارد شده اما غربی ها در كمال وقاحت مدعی هستند كه اگر ملت ایران از درخت برجام میوه ای نچیده حداقل می تواند در سایه آن آرام گرفته و حتی از این نهال امیدبخش استفاده نماید.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی بیان كرد: غربی ها تمام تعهدات خودرا در برجام زیر پا گذاشتند و تلاششان بر این است تا جمهوری اسلامی ایران را تحت فشار قرار دهند اما ما با توان بازدارندگی خود به این باور رسیده ایم كه جنگی رخ نخواهد داد مگر اینكه دشمن با فرسایش داخلی و به راه انداختن نزاع های درونی توان دفاعی را از ما بگیرد و از این نقطه بخواهد به جمهوری اسلامی ایران ضربه بزند.
رستمی به سخت ترین تحریم های دشمنان در طول تاریخ بشریت اشاره نمود و اضافه كرد: دیگر هیچ تحریمی باقی نمانده كه بخواهند آنرا اعمال كنند اما به اذعان بانك جهانی با گذر از این فراز و نشیب های سخت ملت ایران سال آینده سال بالندگی و رشد اقتصادی را به عینه خواهد دید.
وی بیانیه گام دوم انقلاب و ماموریت تربیت نسل جدید انقلاب را تصریح كرد و اضافه كرد: نسل چهارم انقلاب كه نه جنگی دیده اند و نه فراز و نشیب های سخت این نظام قابل لمس و درك برای آنها بوده است، امروز با بیشترین هجمه ها از لحاظ فكری، عاطفی و روانی روبرو هستند كه لزوم دارد در محیط دانشگاه ها همین اساتید در تربیت آنها سنگ تمام بگذارند.

منبع:

1398/04/20
14:30:19
5.0 / 5
2176
تگهای مطلب: سئو , فضای مجازی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴