انصراف از دریافت پیامك بانكی


شاید به این دلیل كه تعدادی از بانكها هزینه سالیانه بابت ارسال پیامك بانكی از حساب شما كم می كنند، بخواهید از این سرویس بانكی انصراف دهید. روش انصراف از دریافت پیامك را در ادامه به شما می گوییم.

به گزارش لینك بگیر دات كام به نقل از ایسنا، بانكها خدمات متعددی می دهند كه برای برخی هزینه دریافت می كنند. یكی از این خدمات كه بانك ها به مشتریان خود می دهند و اغلب مشتریان نظام بانكی از آن استفاده می نمایند، ارسال پیامك تراكنشهای مالی است كه برای هر كدام از كارت های بانكی می توان این خدمت را فعال كرد.
هم اكنون، هزینه سالانه ارسال این پیامك ها برای مشتریان، ۱۲ هزار تومان است كه این هزینه ابتدای هر سال از حساب مشتریان بانكی كسر می شود و در صورتیكه فردی تمایل به تمدید این خدمت را نداشته باشد، می تواند از آن انصراف دهد.
در همین راستا، برخی بانك ها در اولین ماه سال جاری این مبلغ را به صورت خودكار از حساب مشتریان خود كسر كرده و به آنها اعلام نموده اند كه برای انصراف از این خدمت، به بانك مراجعه نموده و انصراف خودرا اعلام كنند.
باتوجه به شیوع ویروس كرونا در ایران و اینكه شعب بانكی یكی از مكان های عمومی خطرناك در زمینه انتقال ویروس كروناست، مهمست كه مراجعه به شعب بانكی به حداقل برسد و در همین خصوص بعضی از مشتریان بانكی نسبت به این مساله كه باید به بانك مراجعه كنند، ابراز نارضایتی كرده اند.
در این زمینه محمدرضا جمشیدی - دبیر كانون بانك ها و موسسات اعتباری خصوصی - درباره كسر هزینه سالانه تراكنش های بانكی از حساب های مشتریان به صورت خودكار، اظهار داشت: این هزینه قبل از این نیز به صورت خودكار از حساب مشتریان كسر می شد و اگر فردی تمایل به این سیستم پیامكی بانكی ندارد، می تواند با اطلاع به بانك، آنرا لغو كند.
وی اشاره كرد: برای اطلاع لغو پیامك های بانكی الزامی به حضور در شعبه نیست و مشتریان نظام بانكی می توانند بوسیله اینترنت بانك نیز از دریافت این خدمات انصراف دهند.
جمشیدی با اعلان اینكه این مساله مختص به دوران شیوع ویروس كرونا نیست، اظهار داشت: تمامی بانك ها در حال گسترش بانك داری الكترونیك هستند و در تلاش هستند با رشد این فضا، مراجعات حضوری مشتریان به شعب بانكی را كاهش دهند.
به این ترتیب، مشتریان بانكی برای انصراف از هرگونه خدمات بانك ها می توانند بوسیله اینترنت بانك نیز اقدام نمایند و با انصراف از خدمت موردنظر، هزینه آنرا نیز پرداخت نكنند.
بهتر است خدمات اینترنت بانك خود را فعال كنید كه رایگان است و خدمات ارسال پیامك بانكی را غیرفعال كنید تا هزینه ای هم پرداخت نكنید.

اینترنت بهترین جایگزین خدمات قدیمی كاغذی و در ادامه ی آن خدمات پیامكی است. پس بهتر است اینترنت را جایگزین بسترهای  قدیمی تر كنید. حتی در خرید. خرید اینترنتی امكانات بسیاری را نسبت به خرید سنتی در اختیار مشتریان و همچنین كسب و كارهای اینترنتی قرار می دهد. ما افتخار داریم به سایتهای اینترنتی ایرانی كمك می كنیم با خرید رپورتاژ آگهی و خرید بك لینك، به رتبه بالای گوگل برسند و مخاطبان و مشتریان خود را چند برابر كنند.


منبع:

1399/01/21
21:20:36
5.0 / 5
2155
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳