شماره های ثبت شده به نام من


مشتركین موبایل كه سیمكارت به نامشان ثبت شده می توانند با این روش استعلام كنند كه در اپراتورهای مخابراتی مالك چه شماره هایی كه از آنها آگاهی ندارند هستند.

به گزارش لینك بگیر دات كام در سامانه ی استعلام شماره های مشتركین اپراتورهای مخابراتی، می توان تعداد سرویسهای مخابراتی و شماره موبایلهایی كه به نام شما ثبت شده است، را استعلام نموده و از آنهایی را كه در اختیار ندارید مسدود كنید. نتیجه ی این استعلام به خط موبایل اعلام شده توسط شما پیامك می شود. از اینرو حداقل باید در یكی از اپراتورهای تلفن همراه، یك سیمكارت با كد ملی (شناسه هویتی) شما ثبت شده باشد.
در مرحله اول طرح، تعداد سیمكارت ها در اپراتورهای تلفن همراه اعلام می شود و در فازهای بعد، تعداد سایر سرویسهای مخابراتی مانند ADSL، تلفن ثابت، TD-LTE، وایمكس هم برای آنها ارسال خواهد شد. در صورت دریافت استعلام از سامانه و مشاهده ی مغایرت، مشترك می تواند بعد از رفتن به دفاتر با بیان شماره های تحت مالكیت خود كه از وجود آنها اطلاع دارد، متقاضی سلب مالكیت سایر شماره های ثبت شده به نام خود شود.
درنهایت درصورت همخوانی اطلاعات ورودی با اطلاعات ثبت شده در سامانه، نتایج ازطریق پیامك با نام CRA.ir برای شما ارسال خواهد شد. عدم دریافت پیامك و یا وجود هرگونه مغایرت امكان دارد به این علل باشد: درصورتی كه روز گذشته از راه وبسایت یا پیامك به شماره ۳۰۰۰۱۵۰ از سامانه استعلام گرفته باشید، بعضی از سرویسهای در اختیارتان به نام شما ثبت نشده باشد، اطلاعات هویتی برای بعضی از سرویسهای در اختیارتان فاقد شناسه هویتی بوده یا شناسه هویتی ثبت شده صحیح نباشد، همه یا بعضی از سرویسهای خویش را بدون رعایت «ضوابط و مقررات تغییر نام» به دیگران واگذار كرده باشید و یا تعدادی سرویس به نام شما و البته بدون اطلاع شما در بانك اطلاعاتی اپراتورها ثبت شده باشد.
البته كاربران نمی توانند به این سامانه مراجعه نموده و از شماره هایی كه به نامشان ثبت شده و از وجود آنها اطلاع ندارند، آگاه شوند، چونكه اعلام شماره ها به مشترك غیرقانونی است؛ ازاین رو افراد فقط می توانند متقاضی سلب مالكیت سایر شماره هایی كه از وجود آنها اطلاعی ندارند، از خود باشند. همینطور در صورتیكه رجوع كننده به دفاتر، متقاضی سلب مالكیت خط تحت مالكیت خود باشد به نحوی كه خط مذكور به اپراتور بازگردانده شود، به استثنا بدهی احتمالی خط دریافت هرگونه هزینه ای از رجوع كنندگان تخلف به حساب می آید. سایر موارد مطابق با تعرفه مصوب مستلزم پرداخت هزینه است.
مخابرات این هشدار را داده كه شماره موبایلهایی كه به نام شماست باید در اختیار خود شما باشد، زیرا ممكن است افرادی با شماره موبایل شما اقدام به جرم كرده و مسئولیت آن كاملا به عهده شما (مالك موبایل) خواهد بود.

این رپورتاژ شما را از روش استعلام شماره موبایل های به نام شما آگاه می سازد.


منبع:

1399/01/31
21:39:58
5.0 / 5
3510
این مطلب را می پسندید؟
(2)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵