راه های موثر در تركیب بازاریابی محتوا و سئو


لینك بگیر دات كام: بیش از 90 درصد افراد در فضای مجازی، بازاریابی محتوایی و سئو را یكسان می دانند. همچنین باید بدانید كه داشتن یك محتوای مناسب به تنهایی نمی تواند تضمین كننده سئو سایت باشد.

چگونه می توان با استفاده از تركیب بازاریابی محتوایی و سئو، بازاریابی نمود؟
 
ایجاد محتوای با كیفیت و منحصر به فرد مستلزم صرف ساعت های متمادی و آگاهی از اساس بازاریابی محتوایی است. در این مقاله سعی می كنیم راهكار اساسی در رابطه با تركیب این دو مقوله بیان نماییم.
 
1- مخاطبین خود را بشناسید:
دوستان عزیزم باید دقت داشته باشید كه همه چیز یك برند تجاری موفق در مشتریانش خلاصه می شود. شاید در موفقیت یك نام تجاری عوامل دیگری از جمله نام مناسب، استراتژی، كیفیت محصول و … مهم باشد ولی بدون شك مخاطبین و مشتریان شما از همه مهم تر هستند زیرا تضمین بقای شما در این صنعت می باشند.
متاسفانه مطابق با آمارهای معتبر 80 درصد برندها مشتریان خود را نمیشناسند؛ برای اینكه بتوانید مشتریان خود را جذب نمایید باید به نكات زیر توجه نمایید:
علاقمندی خود به مشتریانتان را نشان دهید:
رعایت این مورد خیلی ساده است. كافیست بررسی نمایید مشتریان شما چه چیزهایی را بیشتر مورد مصرف قرار می دهند و چه كالاهایی از محبوبیت بیشتری برخوردار است. همچنین محتوایی تولید نمایید كه از اقبال عمومی بالاتری برخوردار است و مخاطب بیشتری دارد.
مسیر ورود كاربران خود به سایتتان را دنبال نمایید:
خودتان را در مسیر ورود كاربران به مراحل مختلف سایتتان قرار دهید و از صفر تا صد تمامی مراحل را، زیر نظر بگیرید. از تجربیات كاربران استفاده و آنها را تشویق به انتقاد یا پیشنهاد نمایید. سایت خود را برای تمامی دستگاه های جانبی از قبیل موبایل، تبلت و … بهینه نمایید.
مشتریان و سایت خود را تجزیه و تحلیل نمایید:
یادتان باشد مشتریان خود را كه امروز از سایت شما خرید می كنند، آنالیز نمایید. همواره بررسی كنید دلیل اینكه از شما خرید می كنند چیست؟ عملكرد خود را همیشه به نقد و چالش بكشید. با مشتریان خود در ارتباط باشید و از آنها در جهت بهتر شدن كسب و كار خود كمك بخواهید.
 
2- هدف داشته باشید:
همانطور كه نام تجاری باید هدفی را دنبال كند، شما نیز باید در جذب مشتری و تولید محتوای مناسب هدفی را دنبال نمایید. هر محتوایی كه تولید می كنید باید هدفی را دنبال كند.
مهمترین مورد در اهداف بازاریابی محتوا این است كه شما تبدیل به منبع تولید محتوا شوید. در واقع استراتژی تولید محتوا، محوری بر اساس تبدیل شدن به یك قطب بزرگ تولید محتوا در فضای مجازی است. اما به راستی این مسئله چگونه امكان پذیر است؟
برای این كار باید شما را با سه اصل مهم یا سه E آشنا كنم:
Experiment: آزمایش كردن را هیچوقت رها نكنید.
Experience: از آزمایش ها تجربه كسب كنید و درس بگیرید.
Engage: سپس به انجام كار و رسیدن به هدف، متعهد شوید.
 
1396/05/05
20:21:41
5.0 / 5
4876
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵
از دست ندهید!