احتمال نفوذ هكرها به تالار بورس و سهام عمان


لینك بگیر دات كام: اخیرا امنیت سایبری سیستم های تالار بورس و سهام عمان به علت آنكه كارمندان آن از رمز عبور ناایمن استفاده می كرده اند، زیر سوال رفته است.


به گزارش لینك بگیر دات كام به نقل از ایسنا، به نقل از وب سایت وی تری، كارشناسان موسسه فعال در زمینه امنیت سایبری اخیرا كشف كرده اند كه سیستم های تالار بورس و سهام عمان ماه ها با امنیت بسیار ضعیفی كه داشته، فضای بسیار آزادی را برای ورود هكرها و سرقت اطلاعات مالی و محرمانه بوجود آورده بود.

كارشناسان امنیت سایبری بر این باورند كه كارمندان بخش فناوری اطلاعات IT و كاركنان مربوطه و مسئول در تالار بورس و سهام در شهر مسقط واقع در عمان، مدت های طولانی از رمز عبور و پسورد های ابتدایی و ناایمن بهره برده اند و همین سبب شده است كه مجرمان سایبری دستشان برای نفوذ و سرقت اطلاعات محرمانه و مالی تالار بورس عمان بسیار باز باشد.

آنها همینطور معتقدند كه این امكان وجود دارد كه خیلی از اطلاعات محرمانه و مالی دولتی، سازمانی و انفرادی تابحال تحت تاثیر همین امنیت سایبری بسیار ضعیف، به سرقت رفته باشد.

تالار بورس و سهام عمان یكی از بزرگترین و مهم ترین بازارهای بورس و مبادلات تجاری و اقتصادی در منطقه خاورمیانه به حساب می آید اما حالا با چنین اظهارات و احتمالاتی، امنیت سایبری و به صورت كلی امنیت اطلاعات موجود در این مركز مهم تجاری و اقتصادی زیر سوال رفته است كه آیا هكرها و مجرمان سایبری توانسته اند تابحال به اطلاعات مهمی از كشورها و شركت های مختلف دست یابند یا خیر؟

در پاسخ به این سوال، خیلی از كارشناسان امنیت سایبری عنوان می كنند كه با عنایت به آنكه كارمندان بخش فناوری اطلاعات IT این تالار چنین سهل انگاری را مرتكب شده اند، می توان اظهار داشت كه تابحال به صورت قطع هكرها موفق شده اند به خیلی از اطلاعات مورد نظر و مورد نیاز خود دسترسی پیدا كنند.

هرچند كه تالار بورس و سهام عمان با چنین اخطارهایی بلافاصله به كارمندان خود اخطار داده و به نظر می رسد كه مبحث امنیتی كشف شده را حل كرده و سایه شك و تردید را از روی سر خود برداشته باشد. اما هنوز این مساله مشخص نشده است كه هكرها چه اطلاعاتی را دقیقا به سرقت برده اند و یا زمان نفوذ آنها چه زمانی اتفاق افتاده است.
1396/11/03
13:52:46
5.0 / 5
3524
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴