شبكه شاد مانع تعطیلی آموزش شد


به گزارش لینک بگیر دات کام به قول وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، آنچه در شبکه شاد انجام گرفت، سبب شد تا آموزش تعطیل نشود و رکوردها در این حوزه قابل توجه است.

به گزارش لینک بگیر دات کام به نقل از ایسنا، مدارس همچون نخستین مراکزی بودند که از اوایل اسفندماه و به دنبال انتشار کرونا تعطیل شدند؛ وزارت آموزش و پرورش از همان ابتدا آموزش های تلویزیونی را در دستورکار قرار داد و پس از چندی در ۲۱ فروردین ماه سالجاری موفق به راه اندازی پیام رسانی داخلی معروف به «شاد» (شبکه اجتماعی دانش آموز) شد که استفاده از آن در سال تحصیلی جاری هم بعنوان راهبرد اصلی آموزش و پرورش در دوران آموزش های غیرحضوری مدنظر است.
محمدجواد آذری جهرمی -وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات- امروز در اینستاگرام خود، آمار شبکه شاد را در چارچوب تصویر منتشر نموده و نوشت: در شبکه شاد اقدام مهمی برای آموزش مجازی انجام شد. همه دست به دست هم دادند تا آموزش تعطیل نشود و رکوردها در این حوزه قابل توجه است.


مطابق این آمار، کل پیام های ارسال شده در این شبکه تاکنون، بیشتر از ۲۴ میلیارد و ۹۴۶ میلیون و بیشینه پهنای باند آن، ۴۰۳ گیگابیت برثانیه است، همینطور بیشتر از ۹ میلیارد و ۲۳۹ میلیون فایل در این شبکه ارسال شده است. همینطور تعداد دانش آموزانی که در این زمان در شبکه شاد حضور داشتند، بیشتر از ۱۲ میلیون و ۷۳۷ هزار، تعداد معلمان بیشتر از ۷۲۷ هزار و تعداد مدیران بیشتر از ۱۱۵ هزار بوده است.
این در شرایطی است که طبق آمارهای اعلام شده تا آذرماه سال جاری، ۱۱۰ هزار و ۹۷۹ مدیر، ۱۲ میلیون و ۲۸۶ هزار و ۱۹۳ دانش آموز و ۷۰۶ هزار و ۳۴۲ معلم عضو شبکه شاد شده بودند و طبق آمار استخراج شده در آن زمان همینطور اعلام گردید میزان استفاده از شبکه شاد در گوگل فایربیس، تعداد کاربران یکتای فعال در ۲۸ روز منتهی به ۷ آذر، ۱۸ میلیون نفر، تعداد کاربران یکتای فعال در هفت روز منتهی به ۷ آذر هم ۱۳ میلیون نفر و تعداد کاربران یکتای فعال در ۶ آذرماه هم ۹.۶ میلیون نفر بوده است.
با این حال، گزارش ها و اخبار شنیده شده از دانش آموزان از آن حکایت می کند که شبکه شاد همچنان با کاستی هایی همراه می باشد، البته آذری جهرمی پیش از این درباره مشکلات شاد و ارسال نشدن فایل ها گفته بود که باآنکه شاد مجانی است، اما اینکه فایلی ارسال نمی گردد، به کندی شبکه شاد برمی گردد که برای رفع این مشکل، سرورهای جدید و هاردهای پرسرعت به این شبکه اضافه شده است.
منبع:

1399/12/02
09:22:06
5.0 / 5
1308
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
از دست ندهید!