شروع فرآیند لغو مجوز فعالیت دو شركت مخابراتی چینی در آمریكا


کمیسیون ارتباطات فدرال آمریکا فرآیند لغو اجازه فراهم کردن خدمات مخابراتی بین المللی و بین ایالتی در آمریکا برای شرکت های چاینا یونیکام امریکاس، پسفیک نت ورک و کام نت، زیرمجموعه این شرکت را شروع کرد.


به گزارش لینک بگیر دات کام به نقل از ایسنا، کمیسیون ارتباطات فدرال آمریکا در آوریل درباب احتمال تعطیلی کارهای آمریکایی سه شرکت مخابراتی تحت کنترل دولت چین شامل دو شرکتی که نامشان روز چهارشنبه اعلام گردید و شرکت چاینا تلکام، هشدار صادر کرده بود. چاینا یونیکام امریکاس یک مجوز دو دهه ای برای فراهم کردن خدمات مخابراتی بین المللی در آمریکا دارد.

کمیسیون ارتباطات فدرال فرآیند مشابهی را در دسامبر برای لغو مجوز چاینا تلکام شروع کرد که بزرگترین شرکت مخابراتی چین است و اجازه دارد به مدت حدود ۲۰ سال خدمات مخابراتی در آمریکا فراهم آورد.

جئوفری استارکس، کمیسیونر کمیسیون ارتباطات فدرال اشاره کرد که خیلی از شرکت های مخابراتی چینی دیتاسنترهایی دارند که در آمریکا فعالیت می نمایند اما این کمیسیون فاقد اختیار قانونی برای پرداختن به این تهدید امنیت ملی بالقوه است.

طبق گزارش رویترز، کمیسیون ارتباطات فدرال در ماه می سال ۲۰۱۹ به اتفاق آرا به رد حق شرکت مخابراتی چینی چاینا موبایل برای فراهم کردن خدمات در آمریکا رای داد و به این ریسک اشاره نمود که دولت چین ممکنست از این مجوز برای انجام عملیات جاسوسی مقابل دولت آمریکا استفاده نماید.
1399/12/28
18:42:08
5.0 / 5
1213
تگهای مطلب: امنیت , خدمات , دیتاسنتر , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
از دست ندهید!