توسل دولت هند به دادگاه برای توقف تغییرات واتساپ


دولت فدرال هند از یک دادگاه دهلی خواست مانع اجرای تغییر سیاست حریم خصوصی جنجالی پیام رسان واتساپ شود.


به گزارش لینک بگیر دات کام به نقل از ایسنا، دولت نارندرا مودی، نخست وزیر هند در درخواستی که در دادگاه عالی دهلی تنظیم کرد، اعلام نمود که تغییر سیاست حریم خصوصی واتساپ قوانین فناوری هند را در چندین مورد نقض می کند.

متوسل شدن دولت هند به دادگاه منعکس کننده تنشهای رو به رشد میان واتساپ و کشوری است که یکی از با اهمیت ترین بازارهای این سرویس پیام رسان محسوب می شود. واتساپ هم اکنون بر سر سرویس پرداخت پول با چالشهایی در این کشور روبروست و ملزم به رعایت دستورالعمل جدیدی شده که برمبنای آن باید رمزنگاری خودرا شکسته و عاملان ارسال پیامهای غیرقانونی را در پلتفرمش شناسایی کند.

وزارت فناوری اطلاعات هند پیش تر درباب تغییر سیاست حریم خصوصی واتساپ ابراز نگرانی کرده و در ایمیلی از واتساپ خواسته بود این تغییرات را لغو کند.

طبق اظهارنامه دولت هند، سیاست حریم خصوصی واتساپ قوانین فناوری اطلاعات این کشور را نقض می کند برای اینکه ماهیت اطلاعات کاربران که گردآوری می شود را مشخص نکرده و درباره جمع آوری اطلاعات، کاربران را باخبر نمی نماید. همین طور ضمانت نمی کند اشخاص ثالثی که اطلاعات کاربران را دریافت می کنند، محرمانگی آنها را حفظ خواهند کرد.

بر اساس گزارش بلومبرگ، واتساپ و فیسبوک در جلسات قبلی دادگاه درباره سیاست حریم خصوصی جدید اعلام نموده بودند که اطلاعات شخصی مهم کاربران را گردآوری و به اشتراک نمی گذارند. دولت هند از واتساپ به سبب برخورد متفاوت انتقاد و اعلام نموده بود سیاست حریم خصوصی این پیام رسان در هند متفاوت از سیاستی است که در اروپا اجرا می کند. جلسه بعدی دادگاه این پرونده در ۲۸ آوریل برگزار می گردد.
1400/01/01
12:19:32
5.0 / 5
1336
این مطلب را می پسندید؟
(2)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳