توئیتر تسلیم تركیه شد؛

توئیتر برای تبعیت از قوانین تركیه نهاد حقوقی تاسیس می كند


لینک بگیر دات کام: توئیتر اعلام نموده که یک نهاد حقوقی در ترکیه تاسیس می کند تا بتواند به فعالیت خود در این کشور برمبنای قوانین تصویب شده جدید آن در مورد شبکه های اجتماعی ادامه دهد.


به گزارش لینک بگیر دات کام به نقل از آسوشیتدپرس، ترکیه سال قبل یک قانون بحث انگیز در مورد فعالیت شبکه های اجتماعی به تصویب رساند که به سبب آن هر شبکه اجتماعی با بیش از یک میلیون عضو برای تداوم فعالیت در داخل خاک ترکیه باید در این کشور دارای نمایندگی باشد.
بر اساس بیانیه توئیتر که روز جمعه صادر شد، این شرکت قانون جدید ترکیه در مورد فعالیت شبکه های اجتماعی را مورد بررسی قرار داده و تصمیم گرفته از آن تبعیت کند و پس نهادی حقوقی را جهت بررسی و اجرای قوانین ترکیه تأسیس می کند. در عین حال توئیتر افزوده که مدافع گفتگوی عمومی آزادانه در این شبکه اجتماعی است و تضمین می نماید که خدماتش در دسترس مردم در همه جا باشد.
سرکشی توئیتر، فیسبوک، تیک تاک و یوتیوب از قانون مصوب ترکیه در مورد فعالیت شبکه های اجتماعی موجب شد تا در سال ۲۰۲۰ هر یک از آنها در حدود ۵.۱ میلیون دلار جریمه شوند. دولت ترکیه تهدید کرده بود در صورت تداوم قانون شکنی این شبکه های اجتماعی دریافت و نمایش آگهی توسط آنها را ممنوع خواهدنمود و پهنای باند اختصاصی به این شبکه ها را تا بدان حد کم می کند که دسترسی به آنها در ترکیه ناممکن شود.
قانون جدید، شبکه های اجتماعی را ملزم می کند تا محتوای ناقض حریم شخصی و حقوق افراد را ظرف ۴۸ ساعت حذف نمایند و در صورت رد درخواست مذکور در این مورد دلیلهای موجه عرضه کنند. در صورت وقوع خسارت بعد از عدم حذف محتوای مذکور، شبکه اجتماعی که محتوا بر روی آن انتشار یافته باید پاسخگو باشد. ضرورت نگهداری محتوای مربوط به کاربران ترکیه ای بر روی سرورهایی در درون کشور بخش دیگری از این قانون است.
بر اساس آمار توئیتر دولت ترکیه سال قبل ۳۱ درصد از کل درخواست های حذف محتوا از این شبکه اجتماعی در سراسر جهان را ارائه کرده و تعداد درخواست های آن بیش از ۴۵۸۰۰ مورد بوده است. توئیتر با یک سوم این درخواست ها موافقت کرده است.


منبع:

1400/01/04
13:33:31
5.0 / 5
1471
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳