تولید خودروی برقی با بدنه ای كه قابلیت باتری دارد


لینک بگیر دات کام: یک شرکت نوپای فناوری در ایسلند از برنامه ریزی برای تولید خودروی برقی پیشرفته ای آگاهی داده که بدنه آن بعنوان باتری عمل می کند.


به گزارش لینک بگیر دات کام به نقل از انگجت، در سال ۲۰۱۹ شرکت نانوفناوری نانوم قایقی ساخت که ماگنی نام داشت و باتری آن پوسته ای از جنس فیبر کربن بود که بر روی بدنه آن نصب شده بود. سلول های باتری مورد اشاره قادر به تولید ۵۰۰ کیلووات ساعت برق بود که در مقایسه با باتری های خودروی مدل اس تسلا که می توانند ۱۰۰ کیلووات ساعت برق تولید کنند، رقم چشمگیری شمرده می شود.
استفاده از فناوری نانو برای تولید این نوع باتری ها وزن و قیمت تمام شده تولید باتری های مذکور را به میزان چشمگیری می کاهد. این باتری ها در مقایسه با باتری های لیتیومی راندمان بیشتری نیز دارند.
شرکت نانوم می خواهد فناوری مورد اشاره را برای تولید خودروهایی که باتری بدنه آنها را تشکیل می دهد، به کار بگیرد. افزایش جریان برق در چنین باتری هایی استهلاک آنها را در طولانی مدت می کاهد و عمر مفیدشان را نیز می افزاید. این باتری ها برای ۵۰ هزار بار شارژ قابل استفاده هستند و پس می توانند تا ۱۳۷ سال عمر کنند.
فناوری مورد استفاده در این باتری ها مشابه با باتری های نیکل – آهن است که عمر مفید زیادی دارند. شرکت نانوم صفحات سنگین آهن و نیکل را از این باتری ها حذف کرده و نانوذرات آهن و نیکل را جایگزین کرده است. این نانوذرات حرکت یون های لیتیوم از الکترود منفی یا آند به سمت الکترود مثبت یا کاتد را تسهیل می کنند.
این باتری ها علاوه بر سطح خودرو ها در سطح گوشیها و لپ تاپ ها هم قابل نصب و استفاده هستند و ظرفیت آنها ۵۰ درصد بیشتر از باتری های ۱۰۰ تا ۲۰۰ کیلووات ساعتی مورد استفاده در خودرو های برقی امروزی است. نانوم مذاکراتی را برای تولید خودروهایی با چنین باتری هایی شروع کرده، ولی اطلاعات بیشتری دراین زمینه منتشر نکرده است.


منبع:

1400/01/14
19:29:09
5.0 / 5
1462
تگهای مطلب: برنامه , شركت , فناوری , گوشی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳