تجربه مدرن بازی اسم-فامیل با طعم اصفهانی


اصفهان یک تیم برنامه نویسی و استارت اپی مستقر در مرکز نوآوری صنایع سرگرمی دانشگاه اصفهان موفق به طراحی یک بازی موبایلی شده اند که تجربه مدرن بازی اسم - فامیل با معرفی اصطلاحات لهجه اصفهانی است.


سید ابوالفضل شرافت- برنامه نویس پروژه نسخه بازی موبایلی سین جیم در گفت و گو با ایسنا، اظهار کرد: بازی موبایلی «سین جیم»، نسخه مدرن شده و نوستالژی بازی اسم - فامیل است که یک بخش اختصاصی برای کلمات اصفهانی به آن اضافه شده است. علاوه بر اصطلاحات اصفهانی، مکان های دیدنی کمتر شناخته شده اصفهان و شهرهای خواهر خوانده اصفهان نیز در قالب مسابقات این بازی معرفی می گردند.

وی با اعلان اینکه در این نرم افزار موبایل هم می توان اسم -فامیل بازی کرد و هم اطلاعات عمومی افراد در زمینه لغات اصفهانی به چالش کشیده می شود، اضافه کرد: این بازی با هدف معرفی فرهنگ اصفهانی در قالب کلمات و اصطلاحات لهجه اصفهانی طراحی شده و علاوه بر آشناکردن جوانان و نوجوانان با این فرهنگ، لزوم پرهیز از دور هم جمع شدن و عمل به شعار در خانه بمانیم برای مهار این ویروس برگزیده شد.

دانش آموخته مهندسی نرم افزار اظهار داشت: این بازی دو لیگ سرعتی و نوستالژی دارد. در لیگ سرعتی، باید با یک حریف بصورت آنلاین رقابت کنید و اسم انسان، گل، شهر، کشور، میوه، ماشین و شیء که در حرف اول مشترک هستند را در کوتاه ترین زمان در بازی وارد کنید. لیگ نوستالژی نیز همان اسم-فامیل آشنای چهار نفره خودمان با همان قوانین شناخته شده است که در دو دور برگزار می گردد و رتبه ها طبق مجموع امتیازات تنظیمی شود. البته کیبورد بازی محدودیت حروف دارد و این مساله خود چالشی جذاب برای بازیکنان به وجود می آورد.

شرافت با تاکید براینکه یادگیری در قالب بازی اثربخشی بالاتری دارد، اشاره کرد: جامعه هدف این بازی افراد ۱۳ تا ۲۸ سال انتخاب شده اند که البته هر فردی که مشتاق این نوع بازی های موبایلی باشد، می تواند از آن استفاده نماید. بازی سین جیم در سایت sinjimgame.ir یا مارکت های معتبر بازار و مایکت قابل دانلود است. رابط کاربری این بازی به سبک دهه شصتی طراحی شده تا به همراه موسیقی خاص این بازی، یادآور خاطرات دور نسل های قبل تر باشد.

وی به لیگ «اسفاهان» در این بازی اشاره نمود و اظهار داشت: سورپرایز ویژه بازی سین جیم است، در این لیگ دو چالش «تابه تا» و «حادقسّون» پیش بینی شده که در اولی باید لغات اصیل اصفهانی را به معانی شان وصل کنید و در دومی باید این معانی را در بازی وارد کنید.

این فعال حوزه بازی سازی با اعلان اینکه مسابقات این بازی مختص ایام نوروز طراحی شده بود و در طول این مدت با استقبال خوب کاربران مواجه گردید، اشاره کرد: لیگ نوروزی در تاریخ ۵ تا ۱۵ فروردین ماه انجام شد و افراد درگیر این بازی حدود ۹ هزار کاربر در این بازه ثبت شدند. لیگ اسفاهان که شامل بخش های تمرکز اصطلاحات اصفهانی است سه روز یک دفعه انجام شد.

وی اضافه کرد: در مجموع ۲۳۰ هزار بازی در این بازه زمانی انجام شد و حدود ۴۷۰ هزار دقیقه کاربران در این بازی زمان صرف کردند.
1400/01/17
16:21:50
5.0 / 5
1357
تگهای مطلب: آنلاین , بازی , برنامه , دانلود
این مطلب را می پسندید؟
(2)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲
از دست ندهید!