رئیس پژوهشگاه مطرح كرد

مأموریت های پژوهشگاه هوا فضا


به گزارش لینک بگیر دات کام رئیس پژوهشگاه هوا فضا با بیان اینکه دانشگاه ها و پژوهشگاه ها عقل منفصل جامعه و عقل متصل دولت هستند، اظهار داشت: در مورد پژوهشگاه ها مهم ترین مساله مأموریت گرا کردن آنها است. اجرای سند هوا و فضا که مصوبه شورایعالی انقلاب فرهنگی است و همینطور ابرپروژه اعزام انسان به مدار زمین همچون مأموریت های پژوهشگاه هوا فضاست.

به گزارش لینک بگیر دات کام به نقل از ایسنا، دکتر فتح الله امی در نشست مجازی رؤسای دانشگاه ها و مؤسسات آموزشی، پژوهشی و فناوری که با حضور قائم مقام و معاونان وزارت علوم و حضور مجازی رؤسای دانشگاه ها، پژوهشگاه ها و مراکز علمی و با محوریت بررسی وضعیت آموزش عالی کشور در سالن شهدای جهاد علمی وزارت علوم برگزار شد، به بحث استقلال دانشگاه ها و پژوهشگاه ها پرداخت و اضافه کرد: البته با تشکیل هیئت امنا این اختیارات افزوده شده است.

وی تصریح کرد: باید اختیارات بیشتر به مراکز آموزشی و پژوهشی داد تا بتوانند دستورالعمل های بالادستی را بهتر اجرا کنند و مهم این است که به پژوهشگاه ها اجازه دهند که هیئت امنای مستقل داشته باشند.

بر اساس اعلام وزارت علوم، دکتر امی خاطرنشان کرد: هم اکنون تشکیلات پژوهشگاه ها استاتیک و قدیمی است و بخش اداری ما نمی توانند تحولی ایجاد کنند تا بتوانند به سمت دانشگاه نسل ۴ حرکت کنند.

منبع:

1400/01/23
15:09:50
5.0 / 5
1164
تگهای مطلب: آموزش , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴