براساس رده بندی جهانی اسپیدتست؛

متوسط سرعت جهانی اینترنت ثابت به ۹۸ مگ رسید


به گزارش لینک بگیر دات کام برپایه رده بندی جهانی اسپیدتست سرعت اینترنت موبایل و ثابت ایران در ماه مارس افزایش پیدا کرده است. این درحالی است که متوسط جهانی سرعت اینترنت ثابت و موبایل هم نسبت به فوریه افزایش پیدا کرده است.


به گزارش لینک بگیر دات کام به نقل از مهر، وبسایت اسپید تست جدید ترین گزارش از متوسط سرعت اینترنت ثابت و موبایل در سرتاسر جهان در ماه مارس ۲۰۲۱ را منتشر نموده است. طبق این گزارش در سومین ماه ۲۰۲۱ میلادی متوسط جهانی سرعت اینترنت موبایل ۴۸.۴۰ و متوسط جهانی سرعت اینترنت ثابت ۹۸.۶۷ مگابیت بر ثانیه بوده است.

صعود جایگاه ایران در رده بندی سرعت اینترنت موبایل و ثابت
همچنین بر اساس گزارش اسپید تست متوسط سرعت اینترنت موبایل ایران در ماه مارس ۲۶.۳۸ مگابیت بر ثانیه بوده است. بدین سان ایران در رده ۸۳ لیست رتبه بندی سرعت اینترنت موبایل کشورهای جهان مقرر است. با عنایت به آمار ثبت شده در ماه گذشته میلادی، جایگاه ایران در این لیست یک پله صعود کرده است.

از سوی دیگر متوسط سرعت اینترنت ثابت کشور هم ۱۹.۱۳ مگابیت بر ثانیه بوده و در رده ۱۳۲ لیست سرعت اینترنت ثابت کشورها قرار دارد. رده ایران در این بخش هم نسبت به ماه گذشته ۲ پله صعود کرده است.
صعود یک پله ای سرعت کره جنوبی همزمان با سقوط قطر
براساس این گزارش در ماه مارس امارات متحده عربی مانند ماه گذشته در رده اول لیست کشورهایی با بیشترین سرعت اینترنت موبایل قرار دارد. سرعت اینترنت موبایل این کشور ۱۷۸.۵۲ مگابیت برثانیه اعلام شده است. در رده دوم کره جنوبی با سرعت ۱۷۰.۵۲ مگابیت برثانیه قرار دارد. جایگاه این کشور در لیست نسبت به ماه گذشته یک پله صعود کرده است. اما در رده سوم قطر با سرعت اینترنت ۱۶۷.۴۰ مگابیت بر ثانیه قرار دارد. این کشور در فوریه ۲۰۲۱ میلادی در رده دوم قرار داشت.

این درحالی است که کشورهایی که در رده چهارم، پنجم، ششم، هفتم و هشتم این لیست قرار دارند نسبت به ماه پیش تغییری نکرده اند. این کشورها به ترتیب عبارتند از چین (با سرعت ۱۵۰.۴۰ مگابیت برثانیه)، عربستان سعودی (۱۳۳.۷۳ مگابیت برثانیه)، نروژ (۱۱۸.۲۰ مگابیت برثانیه)، استرالیا (۱۰۹.۳۳ مگابیت برثانیه) و هلند (۱۰۳.۳۷ مگابیت برثانیه).
در جایگاه نهم این لیست کشور بلغارستان با سرعت اینترنت موبایل ۹۶.۲۷ مگابیت بر ثانیه قرار دارد. جایگاه بلغارستان در این رده بندی نسبت به ماه قبل یک پله صعود کرده است. در رده دهم هم سوئیس با سرعت اینترنت ۹۵.۲۷ مگابیت برثانیه قرارداد. و جایگاه آن در این رده بندی دو پله صعود کرده است.
رشد قابل توجه سرعت اینترنت ثابت فرانسه و موناکو
در رده بندی کشورهایی با بیشترین سرعت اینترنت ثابت، جایگاه نخست مانند ماه های گذشته به سنگاپور با سرعت اینترنت ۲۳۴.۴۰ مگابیت برثانیه متعلق می باشد. در رده دوم تایلند با سرعت ۲۳۰.۵۹ مگابیت برثانیه قرار دارد. جایگاه این کشور نسبت به ماه گذشته یک پله صعود کرده است. هنگ کنگ که ماه گذشته در رده دوم قرار داشت، در ماه مارس با سرعت ۲۲۴.۷۳ مگابیت برثانیه با یک پله سقوط در رده سوم قرار گرفته است. رده چهارم مانند ماه گذشته به رومانی با سرعت ۲۱۰.۸۲ مگابیت برثانیه متعلق می باشد.

اما موناکو با سرعت ۲۰۵.۴۴ مگابیت برثانیه در رده پنجم قرار دارد. این کشور در رده بندی پرسرعت ترین های اینترنت ثابت جهان ۵ پله صعود کرده است. در رده ششم دانمارک با سرعت ۲۰۲.۱۶ مگابیت برثانیه قرار دارد که جایگاه آن نسبت به ماه گذشته یک پله سقوط کرده است. فرانسه با سرعت اینترنت ۱۹۳.۴۶ مگابیت برثانیه در رده هفتم قرار دارد. این کشور ماه گذشته در رده دهم قرار داشت.
جایگاه لیختن اشتاین با سرعت اینترنت ۱۹۲.۳۹ مگابیت بر ثانیه در این لیست نسبت به ماه گذشته تغییری نکرده و در رده هشتم قرار دارد. در رده نهم مجارستان با اینترنت ثابت ۱۸۶.۸۸ مگابیت برثانیه قرار دارد که جایگاه آن نسبت به ماه گذشته ۲ پله سقوط کرده است.
رده دهم این لیست هم مانند رده بندی کشورهایی با بیشترین سرعت اینترنت موبایل به سوئیس متعلق می باشد. سرعت اینترنت ثابت این کشور ۱۸۶.۵۶ مگابیت برثانیه ثبت شده و جایگاه آن نسبت به ماه قبل یک پله صعود کرده است.


منبع:

1400/01/28
15:12:01
5.0 / 5
1306
تگهای مطلب: اینترنت , سایت , موبایل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵