در جهت سركوب آزادی بیان ؛

فیسبوك هشتگ استعفای نخست وزیر هند را بلوكه كرد


فیسبوک هشتگ استعفای نخست وزیر هند را که توسط کاربران این کشور در اعتراض به عملکرد نارندرا مودی مورد استفاده بود، بلوکه کرده است.


به گزارش لینک بگیر دات کام به نقل از انگجت، اقدام مورد اشاره که در جهت سرکوب آزادی بیان در هند انجام شده سبب شده تا کاربران در صورت جستجوی هشتگ resignModi در فیسبوک هیچ نتیجه ای را مشاهده نکنند. این در شرایطی است که هزاران پست فیس بوکی با این مورد انتشار یافته است.
به دنبال شیوع گسترده ویروس کرونا در هند و ابتلای روزانه صدها هزار نفر در این کشور به کرونا، نخست وزیر هند به شدت مورد انتقاد قرار گرفته است. کاربران زیادی هم با حضور در شبکه های اجتماعی خواهان استعفای فیسبوک شده اند. اما با عنایت به این که هند متحد نزدیک آمریکاست، شبکه های اجتماعی این کشور تلاش می کنند اخبار منفی در مورد نخست وزیر آنرا سانسور کنند.
سانسور هشتگ استعفای مودی محدود به هند نیست و در دیگر کشورها همچون آمریکا هم در جریان است. پیش از این افشا شده بود توئیتر هم مطالبی که در انتقاد از عملکرد نارندرا مودی در این شبکه اجتماعی ارسال می شود را حذف می کند. دامنه این سانسور حتی به پست های سیاستمداران و چهره های مشهور هندی هم رسیده است.
به دنبال اعتراض های گسترده کاربران هندی، فیسبوک ساعاتی قبل بلوکه کردن هشتگ استعفای مودی را متوقف کرد و ادعا نمود این امر موقتی بوده و علت آن هم بررسی می شود. به دنبال توقف این سانسور حداقل ۱۲ هزار پست با هشتگ مورد اشاره در فیسبوک مشاهده شده است.


منبع:

1400/02/10
13:05:15
5.0 / 5
1187
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵