راه اندازی باردیگر سرویس انتقال پول واتساپ در برزیل


لینک بگیر دات کام: فیسبوک سرویس انتقال پول میان کاربران عادی پیامرسان واتساپ در برزیل را که حدود یک سال پیش توسط بانک مرکزی این کشور مسدود شده بود، باردیگر راه اندازی نمود.


به گزارش لینک بگیر دات کام به نقل از ایسنا، برزیل دومین کشوری است که واتساپ سرویس انتقال پول را در آنجا راه اندازی می نماید. در هند که بزرگترین بازار واتساپ با ۴۰۰ میلیون کاربر است، راه اندازی خدمات مالی در نوامبر مجوز گرفت.

کاربران واتساپ در برزیل که شمار آنها به ۱۲۰ میلیون نفر می رسد، می توانند با بهره گیری از کارت بدهی یا کارتهای قابل شارژ حداکثر پنج هزار رئال پول را ماهانه بدون پرداخت کارمزد بوسیله این پیامرسان ارسال نمایند. سقف روزانه انتقال پول در این سرویس ۱۰۰۰ رئال است و هر کاربر بیش از ۲۰ تراکنش در روز نمی تواند انجام دهد.

متیو ایدما، مدیر عملیاتی واتساپ در این زمینه اظهار داشت: قابلیت جدید بصورت تدریجی عرضه می شود. از امروز شمار محدودی از کاربران ابزار پرداخت پول در این اپلیکیشن را دریافت خواهند کرد و اجازه خواهند یافت کاربران جدید را دعوت کنند.

واتس اپ در ژوئن سرویسهای پرداخت پول را در برزیل راه اندازی کرده بود اما بانک مرکزی این کشور چند روز پس از شروع فعالیت این سرویس، آنرا مسدود و اعلام نموده بود از نظر رقابت به سیستمهای پرداخت فعلی برزیل لطمه می زند.

بانک مرکزی برزیل علاوه بر بازنگری شبکه پرداخت پیشنهادی فیسبوک، خواهان مشخص شدن این غول فناوری بعنوان یک شرکت خدمات مالی در برزیل شد و در نتیجه فیسبوک واحد جدیدی را با عنوان "فیس بوک پاگامنتوس دو برزیل" ایجاد کرد که تحت نظارت بانک مرکزی فعالیت می کند. اما بانک مرکزی هنوز برای امکان انتقال پول بین بازرگانان در واتساپ چراغ سبز نشان نداده است. چنین خدماتی به منزله یک منبع جدید درآمد برای واتساپ خواهد بود.

بر اساس گزارش رویترز، مذاکرات با بانک مرکزی برزیل ادامه دارد و فیسبوک انتظار دارد سرویس پرداخت تجاری امسال راه اندازی شود.

منبع:

1400/02/16
17:47:59
5.0 / 5
1752
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳