استیكر كپشن به استوری اینستاگرام افزوده شد


اینستاگرام ˮاستیکر کپشنˮ جدیدی برای ویدئوها در استوری و ریلز عرضه نمود که به کاربران اجازه می دهد بدون صدا ویدئوها را ببینند.


به گزارش لینک بگیر دات کام به نقل از ایسنا، افزودن این خاصیت استفاده از اینستاگرام را برای کاربران کم شنوا یا ناشنوا آسان تر می کند و راهی برای تماشای ویدئوها برای کاربرانی است که نمی خواهند در مکانی که هستند صدای ویدیو شنیده شود یا نمی خواهند از هدفون استفاده کنند.

برای استفاده از این ویژگی، کاربران باید ابتدا ویدیوی جدید را با بهره گیری از دوربین استوری یا ریلز (Reels) در اپلیکیشن اینستاگرام ضبط کنند یا ویدیویی را از گالری تصاویر گوشی برای بارگزاری در اینستاگرام انتخاب کنند. سپس بخش استیکرها را باز کرده و استیکر کپشنز (Captions) را انتخاب کنند که صدا را به متن تبدیل می کند. همین طور می توانند استایل، محل قرارگیری کپشن و متن و رنگ را ویرایش کنند تا با محتوایشان همخوانی داشته باشد. هنگامی که کاربر محتوای را ارسال می کند، کپشن در کنار ویدیو ظاهر می شود.

این خاصیت ابتدا تنها به زبان انگلیسی و در کشورهای انگلیسی زبان موجود خواهد بود اما اینستاگرام می خواهد این خاصیت را به کشورها و زبانهای دیگر هم عرضه نماید. این خاصیت ابتدا در استوری عرضه می شود و سپس تست آن در سرویس ریلز شروع می شود.

استیکر کپشن سال قبل که در دست توسعه بود برای اولین بار کنار استیکرهای جدید دیگر مشاهده شده بود. فیسبوک که شرکت مادر اینستاگرام است، برای شبکه اجتماعی خود نیز در حال ساخت یک استیکر کپشن است. تست این استیکر در بهار با شماری از کاربران اینستاگرام شروع شد.

این خاصیت جدید تنها چند هفته بعد از اعلام قابلیت کپشن در تیک تاک با عنوان "اتو کپشن"، معرفی گردید. با این وجود این دو محصول متفاوت هستند. اتو کپشن به شکل اتوماتیک صحبت را از ویدیوی تیک تاک به زبانهای انگلیسی و ژاپنی ترجمه می کند اما خود متن قابل سفارشی شدن نیست و بینندگان می توانند آنرا از قسمت پنل برنامه غیرفعال کنند. این خاصیت هنوز به شکل گسترده مورد استفاده قرار نگرفته و خیلی از تولیدکنندگان محتوا در تیک تاک همچنان تمایل دارند از کپشنهایی که خودشان تولید می کنند یا از اپلیکیشنهای دیگر استفاده کنند.

بر اساس گزارش تک کرانچ، اینستاگرام قبل از این پشتیبانی از کپشن را به بخشهای Threads و IGTV اضافه کرده بود اما توسعه آن به استوری و ریلز تاثیر بیشتری خواهد داشت برای اینکه استوری اینستاگرام به تنهایی روزانه توسط بیش از ۵۰۰ میلیون نفر استفاده می شود.
1400/02/17
12:27:38
5.0 / 5
1215
تگهای مطلب: اپل , اپلیكیشن , برنامه , دوربین
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳