حذف سه شركت مخابراتی چین از بورس نیویورك


سه شرکت مخابراتی چین اعلام نمودند بازار بورس نیویورک مطابق با محدودیتهای سرمایه گذاری که سال قبل در آمریکا اعلام شد، این شرکتها را حذف می کند.


به گزارش لینک بگیر دات کام به نقل از ایسنا، شرکتهای چاینا موبایل، چاینا یونیکام و چاینا تلکام بصورت جداگانه اعلام نمودند انتظار دارند بازار بورس نیویورک درباره حذف این شرکتها که درخواست فرجام خواهی آنها شکست خورد، به رگولاتورهای آمریکا اعلام کند.

حذف این شرکتها مطابق با محدودیتهای سرمایه گذاری صورت می گیرد که در زمان ریاست جمهوری دونالد ترامپ اعلام گردید و شرکتهای فناوری چینی را هدف گرفت. جو بایدن، رئیس جمهور دموکرات آمریکا در بحبوحه ادامه تنشها میان دو اقتصاد بزرگ جهان و با وجود اعتراض شرکتها، این مقررات را به قوت خود حفظ خواهدنمود.

بر اساس گزارش رویترز، این شرکتهای مخابراتی چینی اعلام نمود حذف آنها در مدت ۱۰ بعد از اینکه بورس نیویورک اظهارنامه ویژه را نزد کمسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا تنظیم کرد، اجرا می گردد.

شرکتهای فناوری تنها شرکتهای چینی نیستند که از این بورس حذف می شوند. شرکت نفتی CNOOC که در سال ۲۰۰۱ وارد بورس نیویورک شده بود، در ژانویه به همراه این سه شرکت مخابراتی معاملاتش در این بورس معلق شد.

طبق اعلام کمیسیون بازنگری امنیت و اقتصادی آمریکا-چین، تا اکتبر ۲۱۷ شرکت چینی در بورسهای آمریکا حضور داشتند که ارزش سرمایه بازار آنها مجموعا ۲.۲ تریلیون دلار بود.

منبع:

1400/02/19
15:13:02
5.0 / 5
1162
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲