سرعت بخشی به خدمات پستی تحقق یافت


به گزارش لینک بگیر دات کام هم اکنون با افزایش تعداد مرسولات پستی در نتیجه شیوع کرونا و خریدهای آنلاین، ظرفیت شبکه پستی توسعه یافته و هوشمندسازی بعنوان یک لزوم در شرکت ملی پست با اولویت راه اندازی و گسترش هاب های منطقه ای در جریان است.

به گزارش لینک بگیر دات کام به نقل از ایسنا، پیش از این محمد جواد آذری جهرمی -وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات- در دیدار با مدیر عامل و اعضای هیئت مدیره و مدیران شرکت ملی پست، ضمن تقدیر از مجموعه پست برای خدمات رسانی در روزهای کرونایی بر آغاز هوشمندسازی و افزایش کیفیت رساندن بسته های پستی به در منازل تاکید داشته است، ازاین رو به قول مدیرعامل شرکت ملی پست استمرار تحول دیجیتال و طراحی خدمات جدید پستی همچنان بعنوان مهم ترین اولویت سالجاری شبکه پستی کشور به جدیت دنبال می شود.
درهمین راستا معاون وزیر ارتباطات از بازبینی در عملیات پستی و توسعه زیر ساخت ها گفت. رمضانعلی سبحانی فر تجهیز مراکز تجزیه مبادلات در تهران و استان ها در سال ۱۳۹۹ برای افزایش سرعت ارسال مرسولات را بعنوان یکی از اقدامات این حوزه نام برده و از اجرایی شدن و استمرار این برنامه برای سایر استان ها در سه ماهه ابتدایی سال ۱۴۰۰ اطلاع داد.
رئیس هیئت مدیره شرکت ملی پست اظهار داشت: در گام نخست شرکت ملی پست، هوشمندسازی استان هایی که هاب منطقه ای هستند را در دستور کار قرار داده و در چند ماه ابتدایی سال جاری این مورد پیاده سازی می شود و در ادامه شهرهای با ترافیک پستی بالا مجهز به سورتینگ مکانیزه می شوند.
سبحانی فر ایجاد پنج هاب منطقه ای پستی و راه اندازی و فعالیت اولین مرکز هوشمند تجزیه و مبادلات در تهران را خاطرنشان کرد و کاهش مدت زمان تجزیه و سیر مرسولات پستی و همینطور کاهش نیروی انسانی را از نتایج این اقدامات برشمرد و اظهار داشت: این مرکز زمانی می تواند چرخه را کامل کند که مراکز دیگر هم هوشمند شود و از برگزاری مناقصه ای در این خصوص خبر می دهد که بر مبنای آن در سه ماه نخست سالجاری حداقل پنج هاب منطقه ای دیگر کشور هم مکانیزه می شود.
طبق اعلام شرکت پست، خرید ۴۰۰۰ ترولی، ۴۰۰ دستگاه وانت و ۴۰ دستگاه کامیون به منظور صیانت از امانات پستی و سرعت بخشی به خدمات از دیگر اقداماتی است که وی برای تحقق سرعت بخشی و صیانت از مرسولات مردم به آن اشاره نمود.
سبحانی فر با اشاره به اینکه رویکرد پست ایران مثل تمام پست های دنیا از بسته های کوچک و پاکت ها به سمت بسته های بزرگتر و امانات رفته است عنوان نمود پیش از این زیرساخت های لازم در این حوزه وجود نداشت، اما در شرایط کنونی و در یکسال اخیر اقدامات خوبی انجام شده که موجبات افزایش سرعت انتقال بسته های پستی را فراهم نموده است.1400/02/26
20:57:36
5.0 / 5
1036
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵
از دست ندهید!