تایید اینترنت فضایی اسپیس ایكس توسط رگولاتور آمریكایی


لینك بگیر دات كام: رگولاتور آمریكایی، مجوز ساخت و توسعه اینترنت فضایی توسط «اسپیس ایكس» را صادر كرد.به گزارش لینك بگیر دات كام به نقل از خبر آنلاین، این نخستین مجوز صادرشده از جانب كمیسیون ارتباطات فدرال/ FCC برای توسعه نسل جدید پهنای باند و شبكه ارتباطی در ایالات متحده با استفاده از فناوری ماهواره ای در سطح لئو است.
«اسپیس ایكس» با مدیریت «ایلان ماسك» هولدینگ موسوم به Space Exploration را تاسیس كرده و مقرر است 4425 ماهواره را در سطح لئو به فضا بفرستد.
«آجیت پای» رئیس كمیسیون ارتباطات فدرال در این باره اظهار داشت: فناوری ماهواره ای «اسپیس ایكس» مقرر است بخش های روستایی و مكان هایی كه بدلیل دوری، نمی توانند به تجهیزات ارتباطاتی موجود، مجهز شوند را تحت پوشش قرار دهد.
قرار است دوم آوریل از پایگاه كیپ كاناورال در فلوریدا نخستین تجهیزات اینترنت فضایی «اسپیس ایكس» به فضا پرتاب شده و بدین ترتیب مجوز قانونی جهت استفاده از باند فركانسی Ka 20/30 GHz و Ku 11/14 GHz تسهیل شود.
«ایلان ماسك» موسس تسلا موتورز در سال 2015 با ابراز علاقه نسبت به راه اندازی اینترنتی فضایی، این كار را مقدمه تولید ارتباطات فرازمینی در كره مریخ دانسته بود.
بدین ترتیب، سیستم ارتباطات جهانیِ مورد نظر ایلان ماسك، بازتعریف اینترنت فضایی است كه بر فراز ارتباطات سنتی اینترنت قرار می گیرد.
با راه اندازی اینترنت فضاییِ ایلان ماسك، بیش از 14 میلیون روستایی و 1.2 میلیون نفر از قبایل سرخ پوست در آمریكا به نسل جدید ارتباطات مجهز خواهند شد.5656


1397/01/11
15:44:27
5.0 / 5
3092
تگهای مطلب: اینترنت , فناوری , لینك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱
از دست ندهید!