تغییر الگوریتم اینستاگرام در واكنش به افترا سانسور فلسطینیان


به گزارش لینک بگیر دات کام اینستاگرام تغییراتی صورت می دهد که امکان دارد به افترا سانسور در این سرویس اشتراک گذاری عکس پاسخ دهد.


به گزارش لینک بگیر دات کام به نقل از ایسنا، بعد از اینکه فلسطینی ها اینستاگرام را به سانسور محتوا متهم کردند، اینستاگرام در گفت و گو با روزنامه فایننشیال تایمز تایید نمود الگوریتم خویش را تغییر می دهد تا رنکینگ پستهایی که در بخش استوری باردیگر به اشتراک گذاشته شده اند، با خود پست اولیه برابر باشد.

یک سخنگوی فیسبوک – شرکت مادر اینستاگرام – به انگجت اظهار داشت: هیچ سانسور تعمدی وجود نداشته است و تغییر مذکور واکنش به مشکلات کلی در ارتباط با بازدید مطالبی است که باردیگر هم رسانی می شوند و تنها در ارتباط با مبحث فلسطینی ها نمی گردد.

این سخنگو اظهار داشت: شمار پستهایی که باردیگر به اشتراک گذاشته می شوند افزوده شده و تأثیر بزرگتر از حد انتظاری داشته و این مطلوب مردم نبوده و تجربه خوبی نبوده است. اینستاگرام همچنان می خواهد روی پستهای اوریجینال متمرکز شود اما به دنبال راههای دیگری برای برجسته کردن آنها مانند ابزارهای خلاقانه خواهد بود.

تغییر مذکور نگرانیها درباره سانسور را برطرف نمی نماید. کاربران می گویند فیسبوک پستهایی را که در آنها واژه هایی مانند "شهادت" و "مقاومت" استفاده شده است را به بهانه تحریک به خشونت و با وجود عاری بودن محتوا از خشونت، نشان دار کرده و حتی پستها درباره مسجد الاقصی را که محل وقوع درگیریها بوده را به علت مرتبط کردن اشتباهی آن با گروه مسلحی که نام مشابهی داشته، حذف کرده است.

بر اساس گزارش انگجت، این اقدام اینستاگرام امکان دارد اثرات قابل توجهی در نوع استوریهایی که در این پلت فرم مشاهده می شوند، داشته باشد. کاربران امکان دارد محتوای در ارتباط با سوژه های داغ را بیشتر مشاهده کنند. اگر افراد اطلاعات نادرست را منتشر کنند این امر امکان دارد مشکل ساز شود اما فیسبوک ظاهرا بر این باور است که رنکینگ برابر در نهایت به افراد بیشتری کمک خواهد نمود.
1400/03/11
10:24:00
5.0 / 5
1179
تگهای مطلب: اشتراك , سرویس , شركت , فیسبوك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲
از دست ندهید!