چگونه سایت های اجاره ویلا باعث حذف دلالی و واسطه گری شدند؟


لینك بگیر دات كام: امروزه دیگر این شغل چندان در جامعه مطرح نیست چرا كه سایت های اجاره ویلا جای آن ها را گرفته اند، در ادامه هر آن چه باید در این باره بدانید را به شما خواهیم گفت.

سایت های اجاره ویلا، مراحل رزرو را به صورت کاملا قانونی و با اعتماد سازی پیش می برند. حتی در مورد هزینه ها و مقرراتی که در این میان وجود دارد با مسافر صحبت می کنند و در صورتی که مسافر از شرایط راضی باشد اقدام به رزرو میکند. این روزها مردم رغبت بیشتری برای استفاده از خدمات این سایت ها پیدا کرده اند، و اینگونه نقش دلالان و واسطه ها در این میان کمرنگ شد.

اگر این موضوع برای شما هم جالب است پس ادامه ی مطالب را از دست ندهید. در گذشته های نه چندان دور برای اجاره ویلاها باید از طریق واسطه ها یا مغازه های مشاور املاک اقدام می شد. اما با پیشرفت تکنولوژی و ورود اینترنت به زندگی مردم، ماهیت بسیاری از مشاغل تغییر کرد، به شکلی که تعداد زیادی از آنها به شکل قبل رونق ندارند، از جمله آن ها می توان به دلال ها و واسطه های اجاره ویلا اشاره کرد. امروزه دیگر این شغل چندان در جامعه مطرح نیست چرا که سایت های اجاره ویلا جای آن ها را گرفته اند، در ادامه هر آن چه باید در این باره بدانید را به شما خواهیم گفت.

 

سایت های اجاره ویلا به چه شکل فعالیت می کنند؟
از آن جایی که هر سایتی به شیوه خاص خودش مدیریت میشود، ممکن است هر یک از آنها به شکل خاصی فعالیت داشته باشند. اما به طور کلی بیشتر آنها به شکل زیر فعالیت دارند:

 • مالکان اقامتگاه، به عنوان میزبان ثبت نام کرده و اطلاعات ویلا یا اقامتگاه خود را درج میکنند (شامل عکس، قیمت، امکانات، توضیحات، و...)
 • کارشناسان سایت، اطلاعات اقامتگاه را بررسی کرده و اگر مشکل خاصی نداشته باشد آن را تایید میکنند.
 • اطلاعات اقامتگاه ها در سایت نمایش داده میشود.
 • مسافرانی که قصد سفر به منطقه خاصی را دارند، اطلاعات اقامتگاه را مشاهده کرده و درخواست رزرو اقامتگاه مورد نظر خود را ثبت میکنند.
 • بعد از تایید درخواست رزرو از طرف سایت و از طرف میزبان، آن درخواست تایید میشود و سپس مسافر امکان پرداخت هزینه را خواهد داشت.
 • بعد از پرداخت هزینه، رزرو قطعی شده و در طول مدت رزرو در اختیار مسافر خواهد بود.
 • بعد از تحویل اقامتگاه به مسافر، تسویه حساب سایت با میزبان انجام میشود.

 

تاثیر سایت های اجاره ویلا در حذف دلالی و واسطه گری
اگر تا این قسمت از مقاله را با دقت مطالعه کرده باشید، باید با روش کار سایت های اجاره ویلا آشنا شده باشید. با مقایسه ی کار دلالان و این سایت ها باهم، به راحتی می توان نحوه ی حذف واسطه های اجاره ویلا را مشاهده کرد.دلالان در ازای مسافر یا مسافرانی که برای ویلا مالک می آوردند کمیسیون هنگفتی از مالک و مسافر دریافت می کردند. در این میان ممکن بود که مسافر پول کافی برای اجاره نپردازد و خسارتی به وجود آورد، یا مشکلاتی از این قبیل ایجاد کند. در زمان اجاره ویلا قرارداد مشخصی در این میان وجود نداشت و صاحب ویلا برای دریافت خسارت نمی توانست اقدام خاصی داشته باشد. سایت های اجاره ویلا کارها را به صورت کاملا قانونی با شیوه ای مشخص پیش می برند، حتی در خصوص هزینه ها و مقرراتی که در این میان وجود دارد با مسافر صحبت می کنند و در صورتی که مسافر آنها را قبول داشته باشد، اقدام به رزرو میکند.رفته رفته مردم رغبت بیشتری برای استفاده از خدمات این سایت ها پیدا کرده اند، و اینگونه شد که دلالان و واسطه ها در این میان حذف شدند.

 

نکاتی که در رابطه با سایت های اجاره ویلا وجود دارد
شرایطی که برای اجاره ویلا به صورت آنلاین وجود دارد معمولا یکسان هستند.البته در برخی از موارد ممکن است یک میزبان قانون خاصی هم داشته باشد. عمده نکات متداول در زمینه اجاره ویلاها به شرح زیر هستند:

 • برخی از میزبان ها، ویلای خود را به گروه های مجردی اجاره نمیدهند.
 • برخی از میزبان ها، حتما مدارک محرمیت را از زوج ها دریافت میکنند.
 • برای اجاره اقامتگاه هایی با عنوان بوم گردی، باید حتما مجوز بوم گردی از طرف میزبان اخذ شده باشد.
 • امکان برگزاری جشن های پر سر و صدا در ویلاهای اجاره ای وجود ندارد.
 • معمولا به همراه داشتن حیوانات خانگی در ویلای اجاره ای ممنوع می باشد.
 • اجاره ویلا به افراد خارجی بدون معرفی از طرف یک آژانس گردشگری معتبر ممنوع است.
 • قیمتی که برای اجاره هر شب از مسافر گرفته می شود باید در سایت ذکر شود.
 • مسافر باید به ساعات تخلیه و تحویل ویلا توجه داشته باشد.
 • در صورتی که ویلا توسط شخصی اجاره شود اما به دلایل مختلف آن را کنسل کند، طبق قوانین کنسلی همان سایت رفتار خواهد شد.

 

نظر شما در این باره چیست؟ آیا هنوز ترجیح میدهید که در شهر مورد نظر خود به دنبال واسطه های تابلو به دست بگردید، آنها را سوار اتومبیل خود کنید، و آنقدر بچرخید تا ویلای مورد نظر خودتان را پیدا کنید؟ و یا دوست دارید قبل از سفر، همه امکانات ویلاها را ببینید، با چند کلیک آن را رزرو کنید، و سپس با خیال آسوده اسباب سفر را ببندید؟

 

منبع: سایت بوم گردی

1400/03/11
23:22:13
5.0 / 5
1372
این مطلب را می پسندید؟
(2)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴