بررسی سایت های راهنمای گردشگری و ایران گردی


لینك بگیر دات كام: سایت های گردشگری اطلاعات دیگری مانند معرفی هتل ها، اقامتگاه های بوم گردی، مسافرخانه ها و سایر اقامتگاه هایی كه برای اقامت مسافران و گردشگران در كشور وجود دارندنیز در اختیار گردشگران ارائه می دهند.

تمام اطلاعاتی که در سایت های راهنمای گردشگری و ایران گردی ارائه می شوند باید کاملا دقیق، شفاف و به روز باشند. این اطلاعات شامل معرفی جاذبه های گردشگری، تصاویر آنها، و امکاناتی است که در مکان های تفریحی، تاریخی و گردشگری وجود دارند.

سایت های راهنمای گردشگری و ایران گردی، جزو سایت های محبوب بین کاربران هستند که در طی سال های اخیر در صنعت گردشگری فعالیت خود را آغاز کرده اند. هدف اصلی این سایت ها، شناسایی و معرفی جاذبه های گردشگری، مکان های تفریحی، مناطق طبیعی، و معرفی آثار تاریخی هر منطقه است.علاوه بر این، سایت های گردشگری اطلاعات دیگری مانند معرفی هتل ها، اقامتگاه های بوم گردی، مسافرخانه ها و سایر اقامتگاه هایی که برای اقامت مسافران و گردشگران در کشور وجود دارندنیز در اختیار گردشگران ارائه می دهند. امکان اجاره آنلاین اقامتگاه های مسافرتی مختلف، یکی از بهترین خدماتی است که توسط سایت های گردشگری به گردشگران و مسافران داده می شود.
تمام اطلاعاتی که در سایت های راهنمای گردشگری و ایران گردی ارائه می شوند باید کاملا دقیق، شفاف و به روز باشند. این اطلاعات شامل معرفی جاذبه های گردشگری، تصاویر آنها، و امکاناتی است که در مکان های تفریحی، تاریخی و گردشگری وجود دارند. در واقع با مراجعه به سایت های راهنمای گردشگری شما می توانید اطلاعات کامل و مفیدی را درباره نقاط گردشگری ایران بدست بیاورید و از آن ها در برنامه ریزی های بهتر برای سفرهای خود بهره بگیرید.

یک مثال: مجله گردشگری و ایران گردی


یک سایت راهنمای گردشگری چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟
به طورکلی اطلاعاتی که در سایت های گردشگری ارائه می شوند معمولا 3 هدف اصلی را دنبال می کنند: اول معرفی مکان های تفریحی، جاذبه های گردشگری، آثار تاریخی و مناطق زیبای طبیعی، دوم ارائه مقالاتی درباره راهنمای سفر، و سوم معرفی بهترین اقامتگاه های مسافرتی. برای این که سایت های راهنمای گردشگری و ایران گردی بتوانند خدمات بهتری را به کاربران خود ارائه دهند، باید فعالیت های خود را بر این 3 هدف اصلی متمرکز کنند.

اطلاعاتی که حاوی معرفی جاذبه های گردشگردی به کاربران هستند، باید بسیار دقیق و به روز باشند. این اطلاعات شامل تصاویر مکان های دیدنی و جاذبه های گردشگری، امکانات رفاهی، میزان دسترسی آن ها به خدمات اجتماعی، آداب و رسوم خاص هر منطقه، هتل ها و رستوران های خوب، صنایع دستی، و روش دسترسی به آن منطقه است. اطلاعات دیگری که در سایت ها ارائه می شوند برای ارائه خدماتی مانند معرفی اقامتگاه های خوب، امکانات آن ها، قیمت اجاره و امکان اجاره آنلاین برای کاربرانی هستند که می خواهند در یک اقامتگاه محلی مستقر شوند.
سایت های راهنمای گردشگری و ایران گردی علاوه بر نکاتی که در بالا به آن ها اشاره کردیم، می توانند خدمات دیگری نیز ارائه بدهند. مانند پیشنهاد بهترین مناطق تفریحی، رویدادهای گردشگری مانند انواع جشنواره های محلی، سفرهای گردشگری ویژه در زمان های خاص، معرفی بهترین و معتبرترین تورهای گردشگری با قیمت های مناسب، و ایجاد بخش هایی برای اشتراک گذاری تجربه های سفر (سفرنامه) توسط کاربران.

هر چقدر که اطلاعات ارائه شده برای یک مکان کامل و دقیق باشند، باز هم نمی توانند یک تجربه واقعی و ملموس را به کاربران منتقل کنند. به همین دلیل سفرنامه های شخصی و درج کامنت در مورد مطالب، میتواند برای سایر افراد بسیار مفید باشد.

 

یکی دیگر از فاکتورهای مهم یک سایت، اعتبار قانونی آن است، به خصوص که اعتبار قانونی برای سایت های راهنمای گردشگری و ایران گردی اهمیت بیشتری دارند. کسب نشان نماد اعتماد الکترونیک، استفاده از درگاه های بانکی معتبر برای واریزهای مالی، دارا بودن گواهی SSL، و داشتن مجوز فعالیت در زمینه گردشگری، از ضروری ترین امکانات سایت های گردشگری هستند. زیرا داشتن اعتبار قانونی، اعتماد کاربران را جلب میکند. از سوی دیگر آژانس های مسافرتی، هتل ها، صاحبان ویلاهای شخصی و اقامتگاه های بوم گردی، تمایل بیشتری به همکاری با سایت های معتبر دارند، چون از طریق معرفی خدمات و امکانات خود در این سایت ها می توانند اجاره بیشتری داشته باشند و در نتیجه درآمد خود را بالا ببرند.


معرفی امکانات سایت های گردشگری
تمام سایت های راهنمای گردشگری و ایران گردی که در ایران فعالیت دارند، برای این که بتواند بهترین خدمات را به کاربران خود ارائه بدهند، باید دارای امکانات زیر باشند

  • معرفی جاذبه های گردشگری و نقاط تفریحی و دیدنی ایران
  • معرفی آژانس ها و تورهای مسافرتی
  • اخبار و مقالات
  • تصاویر جاذبه های گردشگری
  • نظر سنجی
  • درگاه بانکی معتبر
  • پرسش و پاسخ
  • پشتیبانی کاربران
  • ثبت نام کاربران
  •  معرفی هتل ها و اقامتگاه های مسافرتی مورد اعتماد

 


در سایت های گردشگری، قسمت هایی که به معرفی جاذبه های مهم یا معرفی اقامتگاه های مسافرتی می پردازند، باید حاوی اطلاعات به روز و آخرین تغییرات باشند. این اطلاعات و دسترسی آسان به آن ها در سایت های گردشگری به مسافران در برنامه ریزی بهتر برای سفرهایشان بسیار کمک می کند. کاربران با داشتن اطلاعات کامل می توانند سفرهای با هزینه های کمتری انجام داده و از جاذبه های گردشگری بیشتری در سفر خود بازدید کنند.
نکته مهمی که در سایت های گردشگری و به طور کلی در سایت های اینترنتی وجود دارد، انتشار منظم مطالب جدید است. هر چقدر که یک سایت گردشگری امکانات بیشتری داشته باشند و خدمات حرفه ای تری را به کاربران ارائه دهند، میزان بازدید کاربران از آن ها افزایش می یابد. گوگل بر اساس سابقه و کیفیت مطالب سایت ها، رتبه بندی آن ها را انجام می دهد، و سایت هایی که در صفحات اول جستجوی گوگل قرار می گیرند، بازدید بیشتری را دریافت میکنند. پس سایت های گردشگری باید اطلاعات کامل تر و خدمات بهتری را به کاربران خود ارائه بدهند تا بتوانند کاربران بیشتری را به بازدید از سایت جذب کنند.

در نهایت هدف یک سایت های راهنمای گردشگری و ایران گردی، باید این باشد که امکان انجام سفرهای بهتر، با هزینه های کمتر و برنامه ریزی دقیق تر را برای مسافران فراهم کند.

 

منبع: سایت بوم گردی

1400/03/15
14:39:22
5.0 / 5
1207
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴