مهم ترین وسایلی كه موقع سفر باید همراه خود داشته باشیم


بهتر است پیش از رفتن به سفر، لیستی از لوازمی كه به آن ها نیاز دارید، تهیه كنید. این لیست باید شامل تمام وسایلی باشد كه در هر سفری وجود آن ها ضروری است.

بهتر است پیش از رفتن به سفر، لیستی از لوازمی که به آن ها نیاز دارید، تهیه کنید. این لیست باید شامل تمام وسایلی باشد که در هر سفری وجود آن ها ضروری است.

آیا می دانید مهمترین وسایل برای سفر چه چیزهایی هستند؟ آیا تجربه سفر و گردش در دل طبیعت را داشته اید؟ می توانید تصور کنید که در گردش های بوم گردی مانند بیابان گردی نداشتن وسایل ضروری سفر تا چه اندازه می تواند برای شما دردسر ساز باشد؟ همراه داشتن وسایل در هر سفری ضروری است اما این که چه وسایلی را باید با خود ببریم، بستگی به نوع سفر یا گردش دارد. سفرهای کاری، سفرهای تفریحی، گردش های درون شهری و زیارتی، سفرهای بوم گردی، سفرهای جاده ای با ماشین شخصی، و سفرهایی که به صورت دسته جمعی همراه تحت عنوان تورهای مسافرتی انجام می شوند، از انواع سفرهایی است که همه ما کم و بیش تجربه رفتن به آن ها را داشته ایم.
یکی از اصول برنامه ریزی برای سفرها، تصمیم گیری درباره بردن مهمترین وسایل برای سفر است. اگرچه بردن وسایل در هر سفری ضروری است اما همراه داشتن وسایلی که به آن ها نیاز نداریم، هم می تواند مشکلاتی را برای ما در طول سفر ایجاد کند. پس اولین نکته در انتخاب وسایل سفر، هدف از سفر و مدت زمان آن است که مشخص می کند چه وسایلی را باید برای رفتن به سفر همراه داشته باشیم. در ادامه به بررسی وسایل ضروری برای تمام انواع سفرها و دیگر لوازمی که با توجه به نوع سفرها متفاوت هستند، می پردازیم.

 

وسایل ضروری برای تمام سفرها 
بهتر است پیش از رفتن به سفر لیستی از لوازمی که به آن ها نیاز دارید، تهیه کنید. این لیست باید شامل تمام وسایلی باشد که در هر سفری وجود آن ها ضروری است. یک لیست از مهمترین وسایل برای سفر، شامل موارد زیر می شود:


لوازم شخصی
ضروری ترین وسایل برای هر سفر که همراه داشتن آن ها بسیار مهم است، لوازم های شخصی هستند که خود لوازم های شخصی به دو دسته پوشاک و لوازم بهداشتی دسته بندی می شوند. پوشاک اولین مورد در لیست وسایل ضروری برای تمام سفرها هستند و انتخاب این که چه پوشاکی در سفر مورد نیاز است به عواملی مانند مقصد سفر و شرایط اقلیمی آن، مدت زمان سفر و نوع سفر بستگی دارد. به عنوان مثال اگر آب و هوای مقصد سفر شما سرد است، باید لباس هایی که گرم تر هستند را انتخاب کنید یا اگر سفر شما کاری و کوتاه مدت است، باید لباس های رسمی را انتخاب کنید. نکات مهم در انتخاب لباس ها برای سفر، قابلیت شستشوی آسان آنها، و بردن حداقل دو دست لباس برای هر سفر هستند.
کفش ها نیز یکی از مهمترین وسایل برای سفرها هستند، به ویژه سفرهایی که شامل گردش در مناطق طبیعی می شوند. کفش های اسپرت و ورزشی از جمله راحت ترین و بهترین کفش هایی هستند که در تمام سفرها می توان از آن ها استفاده کرد، به جز سفرهای رسمی و اداری که در این سفرها حتما باید از کفش های رسمی و متناسب با لباس های رسمی استفاده شود.
دسته دیگری از لوازم شخصی که لوازم بهداشتی هستند شامل حوله مسافرتی، مسواک و خمیر دندان، کرم های مرطوب کننده، لباس های زیر، شانه و... از ضروری ترین لوازم شخصی در هر سفر به شمار می آیند. همراه داشتن این وسایل در سفرهایی که شامل گردش در مناطق طبیعی می شوند و مدت زمان بیشتری طول می کشند، اهمیت زیادی دارد.

 

مدارک 
مدارک ویژه سفر نیز از مهمترین وسایل برای سفر به شمار می آیند، خواه این سفرها با ماشین های شخصی باشد خواه با وسایل نقیله عمومی مانند اتوبوس، قطار، هواپیما و کشتی. مدارک شناسایی و بلیط، پاسپورت، گواهینامه و کارت های اعتباری از جمله مدارکی است که همراه داشتن آن ها الزامی است. در صورتی که از نظر پزشکی مشکل خاصی دارید، حتما یک نسخه از مدارک پزشکی نیز باید در مدارک سفر شما وجود داشته باشد.

 

داروها و کمک های اولیه
در اینجا منظور از کمک های اولیه، همراه بردن یک جعبه بزرگ و کامل از کمک های اولیه نیست، اما به همراه داشتن چسب زخم و پدهای بهداشتی از جمله موراد ضروری است که در هر سفری ممکن است به آن ها نیاز پیدا کنید. اگر داروی خاصی را مصرف می کنید، باید حتما آن را به همراه داشته باشید ولی تعدادی مسکن، پماد های ضد نیش حشرات، داروهای ضد آلرژی، قرص های ضد تهوع و قرص های ضد اسهال از داروهایی هستند که بهتر است آن ها را در لیست مهمترین وسایل برای سفر قرار دهید.


ساک، چمدان و کوله پشتی
غیر ممکن است بدون استفاده از کوله پشتی، چمدان یا ساک بتوانید تمام وسایلی را که می خواهید در سفر با خود ببرید. البته انتخاب هر کدام از این وسایل با توجه به نوع سفر، مقدار وسایل و مقصدی که پیش رو دارید بستگی دارد. به خصوص کوله پشتی ها که انواع و اندازه های مختلف دارند و برای سفرهای گردشگری مناسب تر هستند. تورهای بیابان گردی، کوهنوردی و دیگر سفرهای بوم گردی دارای وسایل زیادی هستند که کوله پشتی های مخصوص این سفرها را باید حتما برای حمل آن ها داشته باشید.


وسایل الکترونیکی
وسایل الکترونیکی که امروزه بخش جدا ناپذیر از زندگی ما شده اند، از مهمترین وسایل برای سفر به شمار می آیند. بدون تلفن همراه، شارژ، پاوربانک ها و وسایل جانبی آن ها قطعا در سفرهایمان برای برقراری ارتباط دچارمشکل خواهیم شد. وسایل الکترونیکی دیگری مانند لپ تاپ ها، دوربین های عکاسی و تبدیل دو شاخه هم هستند که در صورت نیاز می توانیم آن ها را در لیست وسایل سفر قرار بدهیم.

لوازم جانبی مورد نیاز در سفرها
تا این قسمت تلاش کردیم تا لیست کاملی از وسایلی که در هر سفری بردن آن ها ضروری است را برای شما بیان کنیم. ولی با توجه به انواع مختلف سفرها، لوازم دیگری نیز وجود دارند که به همراه بردن آن ها ضروری است. نقشه، کیسه خواب، چادرهای مسافرتی، عینک دودی، کرم های ضد آفتاب، پتوهای مسافرتی، جعبه ابزار، چراغ قوه، ظرف های سفری، قمقمه آب، زیر انداز و...

همان گونه که می بینید لوازم جانبی در برخی از سفرها از مهمترین وسایل برای سفر هستند که تعداد و یا نوع آن ها کاملا به مقصد سفرها بستگی دارند. پس بهتر است پیش از هر سفری که می خواهید بروید، یک لیست کامل از وسایلی که مورد نیاز هستند را تهیه کنید تا سفر امن تر، راحت تر و لذت بخش تری را تجربه کنید.

پیشنهاد میکنیم چند روز قبل از آغاز سفر، لیست لوازم مورد نیاز را روی یک برگه بنویسید و دم دست قرار بدهید تا به صورت مرتب بتوانید آن را چک کنید و موارد جدید را اضافه کنید. ضمنا چند ساعت قبل از اینکه از خانه بیرون بزنید دوباره این لیست را بررسی کنید تا چیزی از قلم نیفتاده باشد.


برای سفری آسوده تر، مقالات این بخش ها میتوانند به شما کمک کنند:

مطالب ایران گردی

مطالب راهنمای سفر

مطالب راهنمای اجاره ویلا

 

سفر امنی را برای شما آرزو میکنیم!

 

منبع: سایت بوم گردی

1400/03/16
23:59:39
5.0 / 5
1198
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳