فقط یك استارت آپ نه بزرگ تر نه كوچك تر


لینك بگیر دات كام: رییس جدید هیات مدیره سازمان نظام صنفی كامپیوتری تهران، كسب وكارهای نوپا را نیازمند نگاهی توسعه ای برای رشد كردن ارزیابی كرد.

محمدباقر اثنی عشری در گفت وگو با ایسنا، در تشریح برنامه های خود بعنوان رییس جدید سازمان نظام صنفی كامپیوتری تهران در حوزه استارت آپ ها، اظهار نمود: نسبت به استارت آپ ها همان گونه كه در موقعیت های دیگر عمل كرده ایم، نگاهی توسعه ای اما بدون نمایش و جنجال داریم.
وی با بیان این كه استارت آپ ها همیشه از جذابیت خاصی برخوردار بوده اند، افزود: اما نباید فراموش كرد كه استارت آپ ها در اكوسیستم ICT جایگاه مخصوص به خویش را دارند، به این معنا كه نه باید آن ها را بزرگ تر و یا كوچك تر از اندازه واقعی خودشان جلوه دهند.
رییس هیات مدیره سازمان نظام صنفی كامپیوتری كشور با اشاره به انواع موجود استارت آپ ها در حوزه های مختلف، بیان كرد: هر استارت آپی نهایتا باید منجر به یك مجموعه اقتصادی شود. طبق این مدل از میان همه استارت آپ ها تنها بعضی از آن ها می توانند به اهداف خود برسند. نمونه های بسیار موفقی از كسب وكارهای بسیار بزرگ هم اكنون وجود دارند كه پیش از این یك استارت آپ بوده اند، اما حالا عضو هیات مدیره سازمان نظام صنفی كامپیوتری كشور هستند.
استارت آپ (Startup) یا كسب و كارهای نوپا در اصل به هر نوع شركت جوان و ایده محوری گفته می گردد كه به دنبال رشد و توسعه است. استارت آپ ها با ایده حل یك مشكل یا عرضه طرح و كاری نو به دنیای كسب و كار خلق می شوند. تفاوت یك استارت آپ با سایر كسب و كارهای نوپا در این است كه موفقیت آن ها تضمین شده نیست و ممكن است علی رغم داشتن ایده های طلایی و نو، حتی به مرحله ورود به بازار نرسیده و یا بعد از مدتی از ورود به بازار، با شكست روبرو شوند.1397/02/04
16:14:10
5.0 / 5
2878
تگهای مطلب: كامپیوتر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲