ظرفیت شبكه پهن باند ایران ۳۰ درصد بالا رفت


به گزارش لینک بگیر دات کام معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، از افزایش ۳۰ درصدی ظرفیت شبکه پهن باند کشور اطلاع داد.

به گزارش لینک بگیر دات کام به نقل از ایسنا، توسعه شبکه های پهن باند دغدغه همه کشورهاست؛ ازاین رو همه کشورها به دنبال گسترش زیرساخت های پهن باند خود هستند. یکی از طریق های کم هزینه برای توسعه پهن باند استفاده از شبکه سیار است، چونکه توسعه شبکه همراه نسبت به شبکه ثابت هزینه کمتری دارد؛ با این تفاوت که در توسعه پهن باند در شبکه سیار احتیاج به منابع فرکانسی است که در دنیا محدودیت دارد.
ازطرفی این روزها انتشار کرونا لزوم استفاده از ظرفیت های ارتباطی را بیشتر آشکار کرده است. صرف نظر از استفاده هایی که جنبه سرگرمی، یکی از شاخه های اصلی دیجیتالی شدن این است که بتوانیم از ابزارهای ارتباطی استفاده کاربردی نماییم. در روزهایی که کار مردم به شکل دورکاری انجام می شود، آموزش از طریق مجازی و و بر بستر ارتباطی اینترنت صورت می گیرد، کسب وکارهایی هم که از ابتدا به ساکن در بستر مجازی بودند هم به شیوه مجازی خود ادامه می دهند، لزوم افزایش پهن باند بیشتر آشکار می شود.
در این راستا حسین فلاح جوشقانی -رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی- در توییتر نوشت: پروانه فرکانسی باند ۲۳۰۰ مگاهرتز برای اپراتورهای همراه اول و ایرانسل صادر شد. با نصب تجهیزات، ظرفیت شبکه پهن باند نسل ۴ موبایل کشور ۳۰ درصد افزایش خواهد یافت.

منبع:

1400/04/20
13:07:36
5.0 / 5
1128
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
از دست ندهید!