شكایت اروپایی ها ضد واتس اپ


به گزارش لینک بگیر دات کام واتس اپ با یک سلسله شکایتهای سازمان مصرف کننده اروپایی و سایرین بر سر آپدیت سیاست حریم خصوصی روبرو شد که سبب برانگیخته شدن اعتراض جهانی و کوچ برخی از کاربران به اپلیکیشنهای رقیب تلگرام و سیگنال شده است.


به گزارش لینک بگیر دات کام به نقل از ایسنا، گفته می شود این تغییرات در ارتباط با پیامهایی است که کاربران به شرکتها ارسال می کنند و شامل مکالمات شخصی آنها نمی گردد. سیاست حریم خصوصی جدید واتس اپ از ۱۵ ماه مه به اجرا درآمد و اجازه می دهد این اپلیکیشن اطلاعات کاربران را با فیسبوک و اینستاگرام به اشتراک بگذارد. این تغییرات قرار بود ابتدا در فوریه اجرایی شود اما به دنبال انتقاد گسترده کاربران واتس اپ از تغییرات جدید و این ادعا که واتس اپ مقرر است اطلاعات شخصی کاربران را با فیسبوک – شرکت مادر خود – به اشتراک بگذارد، این سرویس پیام رسان تصمیم گرفت بروزرسانی سیاست حریم خصوصی را به مدت سه ماه تا اواسط ماه مه به تاخیر بیاندازد.

سازمان مصرف کننده اروپایی (BEUC) و هشت عضو آن از این تغییرات انتقاد کرده و شکایتی را به کمیسیون اروپایی و شبکه اروپایی مقامات مصرف کننده تنظیم و اعلام نموده اند واتس اپ به شکل غیرمنصفانه کاربران را برای پذیرش سیاستهای جدید تحت فشار قرار داده است.

این گروه ها در بیانیه مشترکی اعلام کردند: محتوای نوتیفیکیشنها، ماهیت آنها، زمان بندی ارسال و تکرارشان برای کاربران، مصرف کنندگان را تحت فشار قرار داده و آزادی حق انتخاب آنها را تضعیف کرده است. بدین سان اقدام واتس اپ نقض دستورالعمل اتحادیه اروپا در مورد شیوه های تجاری غیرمنصفانه بوده است.

شاکیان اعلام نمودند واتس اپ موفق نشده است به زبان شفاف و قابل فهم، ماهیت این تغییرات را توضیح دهد. این ابهام نقض قانون مصرف کننده اتحادیه اروپاست که شرکتها را وادار می کند از شرایط قراردادی و ارتباطات تجاری واضح و روشن استفاده کنند.

بر اساس گزارش رویترز، این گروه ها از شبکه اروپایی مقامات مصرف کننده و مقامات حفاظت از داده اتحادیه اروپا خواستند برای پرداختن به این نگرانیهای حریم خصوصی و حقوق مصرف کننده با یکدیگر همکاری کنند.
سرویس پیام رسان واتس اپ ابتدا اعلام نموده بود کاربرانی که با سیاست حریم خصوصی جدید موافقت نکنند، دیگر نمی توانند تماس یا نوتیفیکیشن دریافت نمایند و دسترسی به قابلیتهای این پیام رسان برای آنها محدود می شود. اما ماه گذشته تغییر جهت داد و اعلام نمود هیچ قابلیتی برای کاربرانی که سیاست جدید این شرکت را نپذیرفته اند، محدود نمی گردد.
1400/04/21
16:51:04
5.0 / 5
1134
تگهای مطلب: آپدیت , اپل , اپلیكیشن , اشتراك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴