رییس سازمان فضایی ایران اعلام كرد

30 میلیارد دلار خسارت ناشی از مخاطرات طبیعی در ایران و منطقه


به گزارش لینک بگیر دات کام رئیس سازمان فضایی ایران اظهار داشت: در گزارشی آمده بود که هم ایران و هم منطقه طی 18 ماه گذشته بیش از 30 میلیارد دلار خسارت ناشی از مخاطرات طبیعی داشته اند.

به گزارش لینک بگیر دات کام به نقل از ایسنا، مرتضی براری امروز در مراسم امضای تفاهم نامه چهارجانبه بین روسای سازمان هواشناسی، سازمان فضایی ایران، سازمان نقشه برداری و سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور، اظهار نمود: امیدواریم این تفاهم نامه کمک نماید تا بتوانیم سهم مناسب تری در مدیریت مخاطرت طبیعی و هدایت آن به سمت پیش بینی و پیشگیری داشته باشیم.
وی افزود: شکل گیری این همکاری ها می تواند کمک نماید تا در کشور قسمتی از خسارات ناشی از مخاطرات طبیعی را مدیریت نماییم و با کارگروه هایی که شکل می گیرد و هماهنگی های بین این دستگاهها بتوانیم این عرصه را مدیریت نماییم.
براری اضافه کرد: لازم است تلاش نماییم فضا را برای ورود بخش خصوصی در این حوزه نیز فراهم نماییم. تمام تلاش سازمان فضایی نیز این است که بتواند در تولید داده هایی که مورد نیاز کشور است، نقش آفرینی کند. ما امروزه بیش از ۱۰ ماهواره داریم که بوسیله آن بصورت آنلاین داده دریافت می نماییم و روزانه بیش از ۳۳ دریافت آفلاین داریم که این داده ها می تواند در زمینه های مختلف خصوصاً در بخش کشاورزی نقش آفرینی کند.
منبع:

1400/04/28
20:03:54
5.0 / 5
975
تگهای مطلب: آنلاین , دستگاه , ماهواره
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱