تقویت امنیت سایبری خطوط لوله نفت و گاز آمریكا الزامی شد


وزارت امنیت داخلی آمریکا دستورالعمل امنیتی جدیدی را صادر کرد که مالکان و گردانندگان خطوط لوله نفت و گاز حساس این کشور را ملزم می کند حفاظتهای بیشتری در مقابل حملات سایبری به عمل آورند.


به گزارش لینک بگیر دات کام به نقل از ایسنا، این دومین دستورالعمل امنیتی است که سازمان امنیت حمل و نقل وزارت امنیت داخلی آمریکا از زمان وقوع حمله باج افزاری به سیستم خط لوله سوخت رسانی کلونیال پایپ لاین در دو ماه پیش، صادر کرده است.

حمله باج افزاری که اوایل ماه مه به شبکه کامپیوتر شرکت کلونیال پایپ لاین صورت گرفت، این شرکت را مجبور کرد شبکه خط لوله اش که سوخت مورد نیاز ایالتهای شرقی آمریکا را منتقل می کرد را به مدت پنج روز تعطیل کند. این حمله سایبری و متعاقب آن تعطیلی شاه لوله اصلی انتقال سوخت به کرانه شرقی آمریکا، موجب کمبود سوخت و افزایش شدید قیمت بنزین شد. میانگین قیمت هر گالن بنزین در آمریکا تا ۱۳ ماه مه به سه دلار و دو سنت رسید که از سال ۲۰۱۴ کم سابقه بود.

جدیدترین دستورالعمل امنیتی دولت آمریکا مالکان و گردانندگان خطوط لوله نفت و گاز که بعنوان زیرساختهای حساس شناخته شده اند را ملزم می کند تدابیر ویژه ای برای حفاظت در مقابل حملات باج افزاری و سایر تهدیدات متوجه سیستمهای فناوری اطلاعات و فناوری عملیاتی خود پیاده کند و طرحهای احتیاطی و ریکاوری امنیت سایبری را طراحی و اجرا کنند و به بازنگری طراحی معماری امنیت سایبری خود بپردازند.

دستورالعمل امنیتی اولیه از ماه مه سال ۲۰۲۱ مالکان و گردانندگان خطوط لوله نفت و گاز را ملزم کرد وقایع امنیت سایبری احتمالی یا تایید شده را به سازمان امنیت سایبری و امنیت زیرساخت وزارت امنیت داخلی گزارش کنند. همین طور یک هماهنگ کننده امنیت سایبری را بصورت ۲۴ ساعته در هفت روز هفته تعیین کنند و به بازنگری شیوه های فعلی و شناسایی هر گونه شکاف و تدابیر لازم برای پرداختن به ریسکهای مربوط به فضای سایبری بپردازند و نتیجه را در مدت ۳۰ روز به سازمان امنیت حمل و نقل و سازمان امنیت سایبری و امنیت زیرساخت گزارش کنند.

الخاندرو مایورکاس، وزیر امنیت داخلی آمریکا در اطلاعیه ای اظهار نمود: این وزارتخانه بوسیله دستورالعمل امنیتی فوق می تواند بهتر اطمینان حاصل کند که بخش خط لوله گامهای ضروری را برای حفاظت از فعالیتهایشان در مقابل تهدیدات سایبری فزاینده برمی دارد و از امنیت اقتصادی و ملی آمریکا بهتر حمایت می کند.

بر اساس گزارش اویل پرایس، جنیفر گرانهولم، وزیر انرژی آمریکا ماه گذشته اظهار کرده بود عوامل سایبری خرابکار قادر به تعطیل کردن شبکه برق آمریکا یا قسمتی از آن هستند و خواهان همکاری فزاینده دولتی-خصوص در دفع حملات سایبری شده بود.
1400/04/31
13:54:26
5.0 / 5
965
تگهای مطلب: امنیت , باج افزار , سایبر , سیستم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳