انتشار ویدئو های ضدواکسن در یوتیوب ممنوع گردید


یوتیوب فراتر از ممنوعیت انتشار اطلاعات نادرست درباره واکسنهای کووید 19 عمل کرده و تمامی ویدئو های ضد واکسن را مسدود خواهدنمود.


به گزارش لینک بگیر دات کام به نقل از ایسنا، سایت ویدیویی یوتیوب همه ویدیوهایی که حاوی اطلاعات نادرستی درباره واکسنهای کووید ۱۹ مورد استفاده و تایید شده از طرف مقامات پزشکی داخلی یا سازمان جهانی بهداشت است را ممنوع می کند. این اقدام گسترش سیاست مربوط به واکسنهای کووید ۱۹ است.

این سرویس ویدیویی می گوید کاربران نباید ویدیوهایی را منتشر کنند که در آن ادعا می شود واکسنها اثرات جانبی بجز اثرات جانبی تایید شده از طرف مقامات دارند. محتوایی که ادعا می کند واکسنها شیوع بیماری را کاهش نمی دهند یا موجب کمتر شدن مبتلاشدن نمی شوند یا ویدیوهایی که حاوی اطلاعات نادرست درباره مواد واکسن هستند، مسدود خواهند شد.

شرکت ویدیوی آنلاین یوتیوب که متعلق به آلفابت است، همین طور کانالهای متعلق به فعالان برجسته ضد واکسن نظیر رابرت اف کندی و جوزف مرکولا را ممنوع کرده است. حرکت یوتیوب و سایر غولهای فناوری نظیر فیسبوک و توییتر مقابل نشردهندگان اطلاعات نادرست درباره واکسن در پی انتقادات از عدم اقدامات کافی این شرکتها برای جلوگیری از انتشار چنین محتوای در سایتهایشان انجام می گیرد.

اما با توجه به این که یوتیوب موضع گیری سخت گیرانه ای درباب نشر اطلاعات نادرست انجام می دهد، با تبعاتی در جهان روبرو می شود. کانالهای آلمانی زبان شبکه دولتی روسی آر تی به سبب نقض سیاست اطلاعات نادرست کووید ۱۹ توسط یوتیوب حذف شده اند. روسیه روز چهارشنبه این اقدام را سرکوب اطلاعاتی کم سابقه خواند و تهدید کرد یوتیوب را مسدود خواهدنمود.

اقدام یوتیوب در حذف کانالهای این شبکه روسی موجب ایجاد خط جدیدی از تنش در رویارویی دولت روسیه با غولهای فناوری خارجی و کوشش برای کنترل بیشتر اینترنت شده است. رگولاتور ارتباطات دولتی روسیه (روس کومنادزور) به شکل مکتوب از گوگل درخواست نمود محدودیتهای یوتیوب مقابل کانالهای آر تی رفع شوند. اگر چنین اقدامی انجام نشود روسیه ممکنست دسترسی به یوتیوب را بصورت کامل یا جزئی محدود کند.

دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین اظهار داشت: روسیه می تواند تدابیری را برای وادار کردن یوتیوب به تبعیت از قوانین این کشور اعمال نماید. بنظر می رسد قانون در این مورد نقض شده است.

مسکو در یک سال قبل فشار بر شرکتهای فناوری خارجی را افزایش داده و شرکتهای شبکه اجتماعی را به سبب کوتاهی در حذف محتوایی که غیرقانونی شناخته می شوند جریمه کرده و حتی سرعت دسترسی به توییتر را کند کرد.

بر اساس گزارش رویترز، روسیه روز چهارشنبه گوگل را به سبب کوتاهی در حذف محتوایی که از نظر مسکو غیرقانونی می باشد، ۶.۵ میلیون روبل (۸۹ هزار و ۵۳۴ دلار) جریمه کرد.
1400/07/08
10:48:26
5.0 / 5
1160
تگهای مطلب: آنلاین , اینترنت , توییتر , سایت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
از دست ندهید!