با افزایش شكایات مردم؛

مقابله کمیسیون فدرال ارتباطات آمریکا با پیامک های انبوه


به گزارش لینک بگیر دات کام کمیسیون فدرال ارتباطات آمریکا بزودی طرحی عرضه خواهد کرد تا ارسال کنندگان پیامک های کلاهبرداری را شناسایی و بلوکه کند.


به گزارش لینک بگیر دات کام به نقل از سی ان بی سی، یکی از چالش های مهم در آمریکا ارسال انبوهی از پیامک های فریبنده است که در آنها ادعای اعطای جایزه مطرح شده، اما در عمل اجرای دستورالعمل های این پیامک ها نتیجه ای جز کلاهبرداری از افراد ندارد.
بررسی های کمیسیون فدرال ارتباطات آمریکا نشان داده است میزان شکایات مردم آمریکا به دلیل دریافت پیامک های ناخواسته در سال ۲۰۲۰ میلادی نسبت به سال قبل نزدیک به ۱۴۶ درصد افزایش داشته است.
بر اساس طرح کمیسیون فدرال ارتباطات آمریکا عرضه دهندگان خدمات بی سیم در این کشور باید ارسال کنندگان پیامک های غیرقانونی و مجرمانه را بلوکه کنند.
در اغلب این پیامک ها ادعا شده که فرستنده نماینده قانونی یک شرکت خدمات ارتباطی است و به کاربر وعده هایی مانند دریافت جایزه یا بازپرداخت برخی مبالغ داده می شود.
در سال ۲۰۲۰ حدود ۱۴۰۰۰ مشتری خدمات مخابراتی و ارتباطی در آمریکا پیامک های ناخواسته دریافت نمودند که نسبت به سال ۲۰۱۹ نزدیک به ۱۴۶ درصد افزایش نشان داده است. از آغاز سال ۲۰۲۱ تاکنون هم بیشتر از ۹۸۰۰ شکایت با همین مبحث دریافت شده است.


منبع:

1400/07/27
22:56:37
5.0 / 5
1296
تگهای مطلب: خدمات , شركت , كاربر , مخابرات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
از دست ندهید!