ذخیره اطلاعات در گوگل درایو و امنیت آن


بتازگی رئیس مرکز تشخیص و پیش گیری از جرائم سایبری پلیس فتا نسبت به احتمال سواستفاده از اطلاعات ذخیره شده در گوگل درایو هشدار داده. اما تا چه حد امنیت گوگل درایو بالاست؟ با ما در ادامه همراه باشید.

ابتدا با امنیت گوگل درایو بیشتر آشنا شوید:

هنگامی که کاربر داده ها را ذخیره می کند، امنیت Google Drive از دو شکل رمزگذاری استفاده می کند. مهمتر از همه، داده ها در لحظه خروج از دستگاه کاربر، قبل از رسیدن به سرورهای Google، رمزگذاری می شوند. داده‌های اول با استفاده از استاندارد رایج TSL رمزگذاری می‌شوند، زیرا گوگل HTTPS را روی همه داده‌هایی که در حال انتقال هستند اعمال می‌کند.

خود گوگل در این باره می گوید: ایمن نگه داشتن شما آنلاین به معنای محافظت از اطلاعات شما و احترام به حریم خصوصی شماست. به همین دلیل است که در هر محصولی که می‌سازیم، بر حفظ امنیت اطلاعات شما، برخورد مسئولانه با آن و کنترل شما تمرکز می‌کنیم. تیم‌های ما هر روز تلاش می‌کنند تا محصولات Google را بدون توجه به کاری که انجام می‌دهید ایمن کنند مانند مرور وب، مدیریت صندوق ورودی یا دریافت مسیر (روتینگ). منبع

از طرفی اما سرهنگ علی محمد رجبی در گفتگو با ایسنا با اشاره به امکان ذخیره برخی اطلاعات نظیر فیلم، عکس، متن و غیره در فضای حافظه گوگل اظهار داشت: ذخیره اطلاعات حساس مانند فیلمها و تصاویر شخصی و همینطور اسناد بر روی گوگل درایو امکان دسترسی مجرمان را فراهم می آورد.
وی افزود: خیلی از کاربران برای دسترسی سهل به اطلاعات حساس خود، این اطلاعات را در گوگل درایو بارگزاری می کنند و همین مبحث هم امکان دارد سبب شود تا افراد سودجو مبادرت به سواستفاده از آن کنند.
رجبی با اعلان اینکه انتخاب رمز عبور ضعیف امکان ورود سودجویان به گوگل درایو را بیشتر می کند، اظهار داشت: کاربران حتما باید تنظیمات گوگل خویش را بررسی نمایند چون که امکان دارد گاهی ناخواسته و بر مبنای تنظیمات پیش فرض اطلاعات و تصاویر بر روی گوگل درایو ذخیره شود.
وی ادامه داد: افراد سودجو بعد از دسترسی مجرمان به این اطلاعات، مبادرت به اخاذی با سوءاستفاده از فرد قربانی خواهند کرد ازاین رو اخطار پلیس این است که کاربران حتما رمز عبوری قوی برای حساب گوگل خود انتخاب نموده، تایید دومرحله ای را فعال کنند و از بازگذاشتن حساب خود روی سیستم های مختلف پرهیز کنند.

 

1400/08/11
08:09:12
4.0 / 5
1169
این مطلب را می پسندید؟
(4)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
ناشناس:
گوگل درایو امنیت بالایی داره و شکی در آن نیست. هشدارها هم فقط در سطح کاربره و نگهداری و حفاظت از رمز عبور
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳