در مناطق محروم:

راه اندازی اینترنت ماهواره ای آمازون


پس از اسپیس ایکس، حالا خبرهایی از راه اندازی اینترنت ماهواره ای آمازون منتشر شده که این شرکت به دنبال دریافت موافقت دولتی آمریکا برای استفاده بیش از ۴۵۰۰ ماهواره برای برقراری اینترنت پر سرعت در مناطق محروم سراسر دنیاست.

حالا دیگر اسپیس ایکس (SpaceX) تنها شرکتی نیست که بر روی نسل بعدی سرویس اینترنت ماهواره ای کار می کند. روز چهارشنبه، آمازون به روز رسانی سیستم خود را ارائه داد: Project Kuiper.

در یک پست وبلاگی، آمازون رویکرد خود را برای توسعه پایانه آنتنی توضیح داد که مشتریان پروژه کویپر روزی در خانه‌های خود نصب خواهند کرد تا اینترنت پرسرعت دریافت کنند. این شرکت سخت‌افزار را در یک نمونه اولیه با قطر 12 اینچ ادغام کرده است که «سه برابر کوچک‌تر و نسبتاً سبک‌تر از طرح‌های آنتن قدیمی است».

به گزارش لینک بگیر دات کام به نقل از ایسنا، آمازون پیش از این قصد داشت حداقل ۱۰ میلیارد دلار برای ساخت ۳۲۳۶ ماهواره از راه برنامه پروژه کویپر هزینه کند. این شرکت اواخر روز پنج شنبه از کمیسیون ارتباطات فدرال آمریکا درخواست نمود بکارگیری مجموعا ۷۷۷۴ ماهواره را برای این پروژه تایید کند.

آمازون روز دوشنبه از کمیسیون ارتباطات فدرال خواست با پرتاب و فعالیت دو نمونه اولیه این ماهواره ها تا آخر سال ۲۰۲۲ موافقت کند. این شرکت در درخواست خود نوشت: این ماهواره ها به خانه ها، بیمارستانها، شرکتها، سازمانهای دولتی و سازمانهای دیگر در سرتاسر جهان شامل مناطق جغرافیایی که همچنان فاقد اینترنت پرسرعت پایدار هستند، خدمات رسانی خواهد نمود. آمازون همینطور تصریح کرد باآنکه اتصال پذیری بر اساس جهانی بهبود پیدا کرده اما تنها ۵۱ درصد از جمعیت جهان و ۴۴ درصد از جمعیت کشورهای درحال توسعه آنلاین هستند.

کمیسیون ارتباطات فدرال در سال ۲۰۲۰ برنامه پروژه کویپر برای پرتاب ماهواره ها در مدار نزدیک زمین را تایید نمود که با شبکه استارلینک ساخته شده توسط شرکت اسپیس ایکس ایلان ماسک رقابت می کند.

آمازون به تازگی با ماسک اختلاف پیدا کرده و این میلیاردر را به نادیده گرفتن مجموعه ای از قوانین دولتی مصوب متهم کرده است. جف بزوس، موسس آمازون و ماسک در حوزه پرواز فضایی خصوصی رقیب هستند. شرکت بلو اوریجین متعلق به بزوس به تصمیم ناسا برای عقد قرارداد ۲.۹ میلیارد دلاری با شرکت اسپیس ایکس برای ساخت فضاپیمای اعزام فضانوردان به ماه اعتراض کرد اما یک قاضی اعتراض مذکور را رد کرد.

شرکت اسپیس ایکس بیشتر از ۱۷۰۰ ماهواره را بکار گرفته است.

بر اساس گزارش رویترز، کمیسیون ارتباطات فدرال هفته گذشته با درخواست بوئینگ برای پرتاب و فعالیت ۱۴۷ ماهواره به منظور فراهم کردن دسترسی به اینترنت پرسرعت موافقت نمود. بوئینگ در سال ۲۰۱۷ برای اولین بار درخواست برای بکارگیری ماهواره هایی که در مدار نزدیک زمین قرار می گیرند را بیان کرد.

 


منبع:

1400/08/15
11:15:21
5.0 / 5
1155
این مطلب را می پسندید؟
(3)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
از دست ندهید!