تبعیت گوگل از قوانین کشورها


پس از جریمه‌ گوگل از سوی قانون‌گذاران حریم خصوصی شش کشور اروپایی، حالا دادگاهی در روسیه گوگل را به دلیل عدم حذف محتوای غیرقانونی جریمه کرد. اما تبعیت گوگل از قوانین کشورها تا چه میزان است؟ با ما همراه باشید.در ادامه می خوانید:
از سالهای پیش گوگل با جریمه‌هایی از سوی قانون‌گذاران حریم خصوصی شش کشور اروپایی، از جمله بریتانیا و آلمان، پس از خودداری از تغییر سیاست‌های حفظ حریم خصوصی خود مواجه شد. این غول جستجوی اینترنتی با امتناع از پاسخگویی به خواسته‌های این کشورها در طول چندین ماه، رگولاتورها را خشمگین کرده است و حتی با این وجود تحقیقات نشان می‌دهد که نگرانی‌های کاربران در مورد حفظ حریم خصوصی آنلاین زیاد است.
 

تبعیت گوگل از قانون

گوگل در قوانین خود آورده است: ما از همه تبلیغ‌کنندگان انتظار داریم که علاوه بر خط‌مشی‌های استاندارد Google Ads، قوانین محلی را برای هر منطقه‌ای که تبلیغاتشان را هدف قرار می‌دهند، رعایت کنند. ما معمولاً در استفاده از این خط‌مشی احتیاط می‌کنیم، زیرا نمی‌خواهیم محتوای مشکوک قانونی را مجاز کنیم. بنابراین اینطور به نظر می رسد که همیشه سعی در رعایت قوانین کشورهای مختلف و تبعیت از آنها را دارد.

حالا اما روسیه گوگل را تهدید کرده که به علت کوتاهی مکرر در حذف محتوای ممنوع (از نظر قوانین دولت روسیه) در موتور جست و جوی گوگل و یوتیوب، این شرکت را معادل درصدی از گردش مالی سالانه اش در روسیه جریمه خواهد نمود. چنین اقدامی شدیدترین اقدام مسکو در جهت کنترل شرکتهای فناوری خارجی خواهد بود.

گوگل این جریمه را تایید نمود اما اظهارنظر بیشتری در این مورد نکرده است. این شرکت و یک نماینده پارلمان روسیه ماه گذشته اعلام نمودند گوگل بیشتر از ۳۲ میلیون روبل در ارتباط با جریمه های قبلی را پرداخت کرده است.

روسیه همینطور برنامه پیام رسانی تلگرام را چهار میلیون روبل جریمه کرد. بر اساس گزارش رویترز، دو پرونده دیگر ضد گوگل تا ۲۹ نوامبر به تعویق افتادند تا نماینده گوگل فرصت بیشتری برای مطالعه محتوای آنها داشته باشد. 


منبع:

1400/08/19
11:55:31
5.0 / 5
1405
این مطلب را می پسندید؟
(2)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱