افزایش سرعت اینترنت موبایل


در این مقاله قصد داریم چند روش ساده برای افزایش سرعت اینترنت 4G در گوشی های اندرویدی را به شما آموزش دهیم.

 
  • کش مرورگر و برنامه ها را پاک کنید.
  • مرورگر مناسب را دانلود کنید.
  • برنامه های استفاده نشده را غیرفعال یا حذف کنید.
  • آپلود تصویر را غیرفعال کنید
  • از یک مرورگر مسدودکننده تبلیغات استفاده کنید.
  • گزینه حداکثر بارگذاری داده را فعال کنید.

به گزارش لینک بگیر دات کام به نقل از ایسنا، سرعت اینترنت از مواردی است که همواره برای کاربران دغدغه بوده و یکی از عامل های کیفی خدمات اینترنتی به حساب می آید و وبسایت Speedtest شاخصهای جهانی اینترنت را در کشورها بررسی می کند.
بر این اساس تا ماه ژانویه ۲۰۲۱، متوسط جهانی سرعت دانلود اینترنت موبایل، ۴۶.۷۴ مگابیت برثانیه و متوسط جهانی سرعت آپلود اینترنت موبایل، ۱۲.۴۹ مگابیت برثانیه و تاخیر، ۳۷ میلی ثانیه بود. در حوزه اینترنت ثابت هم متوسط جهانی سرعت دانلود، ۹۶.۹۸ مگابیت برثانیه و متوسط جهانی سرعت آپلود ۵۱.۲۸ مگابیت برثانیه و تاخیر، ۲۰ میلی ثانیه بود.

طبق آخرین آمار انتشار یافته در Speed Test، تا ماه اکتبر سال ۲۰۲۱، متوسط جهانی سرعت دانلود اینترنت موبایل، ۶۸.۴۱۴ مگابیت برثانیه و متوسط جهانی سرعت آپلود اینترنت موبایل، ۱۳.۷۹ مگابیت برثانیه و تاخیر ۳۶ میلی ثانیه است. در حوزه اینترنت ثابت هم متوسط جهانی سرعت دانلود، ۱۱۶.۸۶ مگابیت برثانیه و متوسط جهانی سرعت آپلود ۶۴.۷۳ مگابیت برثانیه و تاخیر ۱۸ میلی ثانیه است.
در حالیکه تا ماه سپتامبر سال ۲۰۲۱، متوسط جهانی سرعت دانلود اینترنت موبایل، ۶۳.۱۵ مگابیت برثانیه و متوسط جهانی سرعت آپلود اینترنت موبایل، ۱۳.۳۷ مگابیت برثانیه و تاخیر ۳۶ میلی ثانیه بود. در حوزه اینترنت ثابت هم متوسط جهانی سرعت دانلود، ۱۱۳.۲۵ مگابیت برثانیه و متوسط جهانی سرعت آپلود ۶۲.۴۵ مگابیت برثانیه و تاخیر ۱۹ میلی ثانیه بود.
رتبه یک تا پنج اینترنت موبایل در جهان تا ماه سپتامبر ۲۰۲۱، به ترتیب به امارات متحده عربی (۲۷۳.۸۷ مگابیت برثانیه)، کره جنوبی(۲۱۴.۴۷ مگابیت برثانیه)، قطر (۱۷۸.۸۳ مگابیت برثانیه)، نروژ (۱۷۸.۷۰ مگابیت برثانیه) و کویت (۱۷۰.۶۷ مگابیت برثانیه) متعلق می باشد.
همینطور رتبه یک تا پنج اینترنت پهن باند ثابت در جهان، به ترتیب به موناکو (۲۷۰.۲۵ مگابیت برثانیه)، هنگ کنگ (۲۶۰.۳۵ مگابیت برثانیه)، سنگاپور (۲۵۷.۱۵ مگابیت برثانیه)، رومانی (۲۴۱.۳۵ مگابیت برثانیه) و سوئیس (۲۳۱.۹۶ مگابیت برثانیه) متعلق می باشد.
 

متوسط سرعت موبایل در ایران

هم اکنون متوسط سرعت دانلود اینترنت موبایل در ایران ۳۵.۰۹ مگابیت برثانیه و متوسط سرعت آپلود اینترنت موبایل، ۱۲.۶۲ مگابیت برثانیه و تاخیر ۳۸ میلی ثانیه است که رتبه ایران را به ۷۳ از میان ۱۴۰ کشور رسانده است.
این در شرایطی است که در ماه سپتامبر ۲۰۲۱، متوسط سرعت دانلود اینترنت موبایل در ایران ۳۵.۴۸ مگابیت برثانیه و متوسط سرعت آپلود اینترنت موبایل، ۱۲.۵۳ مگابیت برثانیه بود و ایران در جایگاه ۷۱ قرار داشت.


همینطور طبق این آمار، اینترنت موبایل ایران هم اکنون از کاستاریکا، تونس و ارمنستان کندتر و از برزیل، سورینام و مکزیک سریع تر است.


هم اکنون در حوزه اینترنت ثابت، متوسط سرعت دانلود در ایران، ۲۲.۰۱ مگابیت برثانیه و متوسط سرعت آپلود ۱۲.۹۹ مگابیت برثانیه و تاخیر، ۴۲ میلی ثانیه است که رتبه ایران را به ۱۳۴ از میان ۱۷۵ کشور می رساند.
این درحالی است که در سپتامبر ۲۰۲۱، در حوزه اینترنت ثابت، متوسط سرعت دانلود در ایران، ۲۱.۳۶ مگابیت برثانیه و متوسط سرعت آپلود ۱۲.۵۶ مگابیت برثانیه و تاخیر ۴۱ میلی ثانیه بود و ایران در رتبه ۱۳۷ قرار داشت. همینطور طبق این آمار، اینترنت ثابت ایران هم اکنون از میکرونزی، گواتمالا و صحرای غربی کندتر و از میانمار، فیجی و تاگو سریع تر است.




 


منبع:

1400/08/29
23:49:36
5.0 / 5
1101
تگهای مطلب: اینترنت , موبایل , دانلود , سایت
این مطلب را می پسندید؟
(4)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳