چرا کسب و کار شما به سئو نیاز دارد


تمامی کسب و کارهای اینترنتی و برندها، در ابتدا به سئو نیاز دارند، زیرا این روش بادوام ترین و مقرون به صرفه ترین راه برای درک و رسیدن به مشتریان می باشد.

با شیوع ویروس کرونا، نیاز به سئو به بالاترین حد خود رسید زیرا مصرف کنندگان به طور انبوه به سمت خرید آنلاین رفتند و حتی سنتی ترین مشاغل نیز متوجه شدند که باید به سمت دنیای دیجیتال تغییر کنند.

سئو موثرترین و مقرون به صرفه ترین راه برای درک و رسیدن به مشتریان در لحظات مهم است. بسیاری از برندها و کسب‌وکارها می‌دانند که برای ویژگی‌های دیجیتالی خود به SEO نیاز دارند. سئو مطمئناً قابلیت جستجو و دید کلی یک وب سایت را بهبود می بخشد، اما چه ارزش واقعی دیگری ارائه می دهد؟ چرا اهمیت سئو روز به روز در حال افزایش است؟

در این مطلب 15 دلیل در مورد اینکه چرا کسب و کارها برای ارتقای برند خود به سطح بعدی نیاز به سئو دارند، بررسی خواهیم کرد. با لینک بگیر دات کام همراه باشید.

 

1. جستجوی ارگانیک اغلب منبع اصلی ترافیک وب سایت است

جستجوی ارگانیک بخش بزرگی از عملکرد وب‌سایت اکثر کسب ‌وکارها و یک جزء مهم برای خریدار است و در نهایت باعث می‌شود کاربران یک تبدیل یا تعامل را تکمیل کنند. همانطور که بازاریابان می‌دانند، گوگل نسبت به سایر رقبای خود سهم قابل توجهی از بازار جستجو را در اختیار دارد و بنابراین پیروی از دستورالعمل های آن مهم است. گوگل به عنوان پربازدیدترین وب سایت در جهان و همچنین با بیش از 1 میلیارد کاربر، محبوب ترین ارائه دهنده ایمیل و جستجو در سراسر جهان است. ما می دانیم که اکثریت واضح جهان با دسترسی به اینترنت حداقل یک بار در روز برای دریافت اطلاعات به گوگل مراجعه می کنند.

بنابراین می توان گفت که قابل مشاهده بودن به عنوان یک منبع قابل اعتماد توسط گوگل و سایر موتورهای جستجو همیشه به نفع یک برند است. سئوی با کیفیت و یک وب سایت با کیفیت بالا، باعث ارتقا برندها در گوگل و سایر موتورهای جستجو می شود.

 

2. سئو باعث ایجاد اعتماد و اعتبار می شود

هدف هر سئوی با تجربه، ایجاد یک پایه قوی برای یک وب سایت زیبا با تجربه کاربری تمیز و موثر است که به لطف اعتماد و اعتبار برند و ویژگی های دیجیتال آن، به راحتی در جستجو قابل کشف باشد.

عناصر بسیاری در ایجاد قدرت در مورد موتورهای جستجو مانند گوگل نقش دارند. اما ایجاد این قدرت بیشتر از سایر بهینه‌سازی‌های دیجیتال، برای یک برند مفید است. بنابراین پیروی از دستورالعمل های گوگل برای اطمینان از نتایج موفقیت آمیز بسیار مهم است.

تثبیت یک برند به عنوان یک مرجع، نیازمند صبر، تلاش و تعهد است و متکی بر ارائه یک محصول یا خدمات ارزشمند و با کیفیت است که به مشتریان اجازه می دهد به یک برند اعتماد کنند.

 

3. سئو بهترین راه برای درک صدای مصرف کننده است

از درک تغییرات بازار کلان تا درک هدف مصرف کننده در جزئیات، سئو به ما می گوید که مشتریان چه می خواهند و چه نیازی دارند. داده‌ها و قالب‌های سئو، سیگنال‌های واضحی از قصد و رفتار کاربر به ما می‌دهد که این کار را به طرق مختلف صورت می گیرد:

  • داده های پرس و جو را جستجو کنید.
  • تجزیه و تحلیل SERP
  • داده های تجزیه و تحلیل و بینش هوش مصنوعی.

 

4. سئوی خوب به معنای تجربه کاربری بهتر است

تجربه کاربری به اولویت شماره یک هر بازاریاب تبدیل شده است. همه خواهان رتبه بندی بهتر و حداکثر دید در موتورهای جستجو هستند. با این حال، تعداد کمی متوجه می شوند که تجربه کاربری بهینه بخش بزرگی از رسیدن به آنجا است.

 

گوگل یاد گرفته است که چگونه یک تجربه کاربری خوب یا نامطلوب را تفسیر کند و یک تجربه کاربری مثبت به عنصری اساسی برای موفقیت یک وب سایت تبدیل شده است. به‌روزرسانی تجربه صفحه Google چیزی است که بازاریابان در همه صنایع باید به آن پایبند بوده و بخشی از تمرکز طولانی مدت آنها بر تجربه مشتری باشد. مشتریان می دانند که چه می خواهند و اگر نتوانند آن را پیدا کنند، مشکل پیش خواهد آمد و عملکرد سایت آسیب خواهد دید. دقت داشته باشید که سئوی باکیفیت، تجربه کاربری مثبت را در بر می گیرد و از آن به نفع برند استفاده می کند.

 

5. سئوی محلی به معنای افزایش تعامل، ترافیک و تبدیل است

با افزایش و تسلط رو به رشد ترافیک موبایل، جستجوی محلی به بخش اساسی موفقیت کسب و کارهای کوچک و متوسط تبدیل شده است. هدف سئوی محلی بهینه‌سازی ویژگی‌های دیجیتال شما برای یک محدوده خاص است، بنابراین افراد می‌توانند به سرعت و به راحتی شما را پیدا کنند و آنها را یک قدم به تراکنش نزدیک‌تر کنند.

بهینه‌سازی‌های محلی بر محله‌ها، شهرک‌ها، شهرها، مناطق و حتی ایالت‌های خاص تمرکز می‌کنند تا یک رسانه مناسب برای پیام‌رسانی یک برند در سطح محلی ایجاد کنند. بنابراین متخصصان سئو این کار را با بهینه‌سازی وب‌سایت برند و محتوای آن، از جمله نقل‌قول‌های محلی و بک لینک و رپورتاژ آگهی ‌با کیفیت برای سایت شما، و همچنین فهرست‌های منطقه‌ای مرتبط با مکان و بخش تجاری که یک برند به آن تعلق دارد، انجام می‌دهند.

برای ارتقای تعامل محلی، متخصصان سئو باید پنل نمودار دانش یک برند، فهرست کسب و کارهای مرتبط با آن برند در گوگل و نمایه‌های رسانه‌های اجتماعی آن را برای شروع بهینه کنند.

 

6. سئو بر چرخه خرید تأثیر می گذارد

استفاده از تاکتیک‌های سئو برای انتقال پیام‌های خود برای معاملات خوب، محصولات و خدمات نوآورانه، و اهمیت و قابل اعتماد بودن آنچه به مشتریان ارائه می‌دهید، بازی را تغییر خواهد داد. همچنین بدون شک در صورت انجام صحیح، بر چرخه خرید تأثیر مثبت خواهد گذاشت.

برندها باید در مکان هایی که مردم به آنها نیاز دارند قابل مشاهده باشند تا ارتباطی شایسته ایجاد شود. سئوی محلی این دید را افزایش می‌دهد و به مشتریان بالقوه اجازه می‌دهد تا پاسخ‌ها و کسب‌وکارهایی را که این پاسخ‌ها را ارائه می‌دهند، بیابند.

 

7. سئو به طور مداوم در حال بهبود است و بهترین روش ها همیشه به روز می شوند

اجرای تاکتیک های سئو در وب سایت یک برند و در ویژگی های دیجیتال آن بسیار عالی است. با این حال، اگر این یک تعامل کوتاه‌مدت باشد و سایت در طول زمان مجدداً ارزیابی نشود، به آستانه‌ای می‌رسد که به دلیل موانع دیگر نمی‌تواند بهبود یابد.

فعال بودن و نظارت بر تغییرات قابل توجه الگوریتم همیشه به نفع برندهایی است که این کار را انجام می دهند زیرا ما می دانیم که گوگل هزاران تغییر الگوریتم را در سال انجام می دهد پس اگر خیلی عقب بمانید، بازگشت برای شما سخت خواهد بود. بنابراین متخصصان سئو کمک می کنند تا اطمینان حاصل شود که از آن اجتناب می شود.

 

8. درک سئو به شما کمک می کند تا محیط وب را درک کنید

در وب جهانی که محیط همیشه در حال تغییر می باشد، ماندن در بالای تغییرات در زمان وقوع می‌تواند چالشی باشد. اما ماندن در صدر سئو شامل قرار گرفتن در حلقه تغییرات عمده برای جستجو است.

دانستن محیط وب، از جمله تاکتیک‌هایی که توسط سایر مشاغل محلی مشابه و رقبا استفاده می‌شود تا همیشه برای آن برندها مفید واقع شود.

 

9. سئو نسبتا ارزان و بسیار مقرون به صرفه است

سئو مطمئناً هزینه دارد. اما در طرح کلان کارها نسبتاً ارزان است و بازده آن به احتمال زیاد از نظر سود یک برند برای نتیجه قابل توجه خواهد بود. این هزینه بازاریابی نیست؛ این یک سرمایه گذاری تجاری واقعی است.

 

10. سئو روابط عمومی است

سئو به ایجاد ارزش ویژه بلندمدت برای برند شما کمک می کند و در نتیجه یک رتبه خوب و یک موقعیت مطلوب به ارتقای رتبه برند شما کمک می کند. داشتن یک استراتژی سئو و روابط عمومی خوب به این معنی است که برند شما دیده می شود و داشتن یک تجربه کاربری خوب در وب سایت شما به این معنی است که پیام های شما شنیده می شود و محصولات یا خدمات شما به فروش می رسند.

 

11. این یک استراتژی بلند مدت است

سئو می تواند تأثیر قابل توجهی در سال اول انجام اقدامات داشته باشد، و بسیاری از این اقدامات تأثیری خواهند داشت که بیش از چندین سال طول می کشد.

همانطور که بازار در حال تکامل است، بهتر است روندها و تغییرات را از نزدیک دنبال کنید و هر چه زمان، تلاش و بودجه سئو بیشتر باشد، یک وب سایت بهتر و طولانی تر می تواند یک رقیب شایسته در بازار خود باشد.

 

12. سئو قابل کمیت و اندازه گیری است

در سئو می توانید تقریباً هر چیزی را با ردیابی و تجزیه و تحلیل مناسب اندازه گیری کنید. هدف هر سئوی خوب بررسی پیشرفت‌ها است زیرا که برندها می‌خواهند بدانند و بفهمند که کجا بودند، کجا هستند، و از نظر عملکرد دیجیتالی به کجا می‌روند.

 

13. سئو فرصت های جدیدی را به نمایش می گذارد

سئوی با کیفیت بالا همیشه ابزاری برای کشف و استفاده از فرصت های جدید برای برندها و درنتیجه درخشش آن ها می باشد. ارائه سئوی با کیفیت به برندها، بهترین راه برای بازاریابی واقعی یک برند است. هرچه یک برند بهتر شناخته شود، فرصت های بیشتری برای کمک به شکوفایی آن ایجاد می شود.

فرصت‌های جدید سئو امروزه می‌تواند به روش‌های مختلفی ایجاد شود، از ارائه محتوا، فرصت‌های دیجیتال و اجتماعی تا کمک به فروش، محصول و استراتژی‌های خدمات مشتری.

 

14. اگر در صفحه یک نیستید، برنده کلیک نمی شوید

در دنیای سئو اگر در صفحه 1 نباشید، احتمالاً بازی جستجو را خواهید باخت!

یک مطالعه اخیر نشان می دهد که سه موقعیت اول رتبه بندی جستجوی ارگانیک منجر به بیش از 50٪ از کل کلیک ها می شود، در حالی که تا 30٪ از همه نتایج در صفحه 1 و 2 اصلاً کلیک نمی شوند و این یعنی:

  • سه نتیجه اول برنده می شود
  • اگر در صفحه اول نیستید، باید باشید
  • هنوز موارد زیادی وجود دارد که کاربر یک عبارت جستجو را تایپ می کند و نمی تواند دقیقاً آنچه را که به دنبال آن است پیدا کند، پس هنوز وقت دارید تا اول شوید

 

15. سئو همیشه اینجاست

مصرف کنندگان همیشه محصولات و خدمات را به صورت آنلاین می خواهند و برندها همیشه به دنبال مقرون به صرفه ترین راه برای انجام این کار هستند.

در حالی که نقش سئو و استراتژی‌های آن ممکن است تغییر کند، راه‌های جدیدی دائماً از طرق مختلف باز می‌شوند و فرصت های جستجوی جدید و ارگانیک همیشه به وجود می آیند.

 

نتیجه

نقش سئو در چند سال اخیر به طور قابل توجهی گسترش یافته است. به طور خاص، سئو به مصرف‌کنندگان در زمان نیاز کمک می‌کند و اجرای سئوی قوی و با کیفیت در وب‌سایت برند و ویژگی‌های دیجیتال به برندها و تلاش‌های بازاریابی آن‌ها کمک می‌کند.

سئو چالش‌های خود را دارد، اما فرصت‌هایی که به ارمغان می‌آورد به موفقیت در آینده برای هر نوع کسب‌ وکاری کمک می‌کند و برای حضور وب یک برند در حال حاضر و در آینده بسیار مهم است.

 

منبع : ژورنال موتور جستجو

 

1400/09/05
17:02:12
5.0 / 5
1263
این مطلب را می پسندید؟
(5)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴
از دست ندهید!