اصول سئو برای تولید محتوای بهینه


اصول سئو برای تولید محتوای بهینه، اصولی ساده و موثر هستند که با پیروی از این اصول، می توانید رقبای خود را شکست دهید و در گوگل به صفحه اول یا حتی رتبه یک گوگل برسید.

محتوا یکی از قوی ترین شاخص های رتبه بندی گوگل است، بنابراین تولید محتوای مناسب در سئوی سایت شما تاثیر بسزایی خواهد داشت. با این حال، اکثر بازاریابان در ایجاد محتوای مناسب با مشکل مواجه هستند. باید دقت داشت که برای کسب رتبه در صفحه نتایج موتورهای جستجو مانند گوگل، باید محتوای خوبی بنویسید.

در ادامه برخی از اصول اصلی سئو جهت تولید محتوای بهینه را در این آموزش سئو بررسی خواهیم کرد. با لینک بگیر دات کام همراه باشید.

 

کلمات کلیدی هدفمند

کلمات کلیدی همواره اصلی ترین نقطه شروع برای ایجاد محتوای بهینه و تولید محتوا می باشد. تولید محتوا در کنار تحقیق کلمات کلیدی بسیار مهم است. شما می‌توانید از ابزارهایی مانند  Keyword Explorer سایت ماز یا  Keyword Planner گوگل استفاده کنید تا تعیین شود که افراد از کدام کلمات کلیدی برای جستجوی موضوع مرتبط با محتوای شما استفاده می‌کنند و بدین ترتیب شما از آن کلمات کلیدی به عنوان مبنای جستجو استفاده نمایید.

توجه کنید که تولید محتوا نباید کورکورانه باشد، بلکه باید برنامه ای را بر اساس کلمات کلیدی بالقوه تدوین نمایید. اگر از همان ابتدا محتوای خود را با کلمات کلیدی خاصی هدف قرار ندهید، رتبه بندی برای شما سخت خواهد شد.

 

آدرس های اینترنتی مناسب برای موتورهای جستجو

طبق الگوریتم گوگل، آن دسته از  URL هایی که شامل 3 تا 5 کلمه هستند، اعتبار زیادی برای محتوای شما در نظر نمی گیرند. بنابراین استفاده از آدرس های اینترنتی مناسب برای موتورهای جستجو، مفید و حیاتی است.

اولین اصل یا قانون URL این است که همیشه باید از ساختارهای گیج کننده و پیچیده اجتناب کنید. هر چه کوتاه تر باشد برای بهینه سازی سایت شما بهتر خواهد بود و به این ترتیب محتوای شما از نظر کلمات کلیدی بهینه خواهد شد.

 

بهینه سازی برچسب عنوان

تگ عنوان یکی دیگر از اصول مهم سئو است که می تواند به راحتی محتوای شما را بهینه کند. حیاتی ترین کاری که می توانید هنگام ایجاد محتوا انجام دهید این است که برچسب عنوان را با هر کلمه کلیدی به صورت هدفمند بهینه کنید. دقت داشته باشید که در تولید محتوا باید عنوان مقاله کمتر از 60 کاراکتر باشد.

 

بهینه سازی توضیحات متا

توضیحات متا بخشی از محتوای شما است که در صفحه نتایج موتور جستجو نشان داده می شود. شما باید meta description را خودتان بنویسید، اما اگر خودتان آن را ننویسید، خود گوگل از محتوای شما بخشی می‌گیرد و آن را به عنوان توضیحات متا شما نمایش می‌دهد. اگر meta description را خودتان نوشته‌اید، می‌تواند تعداد کلیک ‌های روی مقاله شما را افزایش دهد، و شکی نیست که CTR و زمان ماندن افراد در محتوای شما یک عامل مهم سئو است و بر رتبه شما تأثیر می گذارد. بنابراین، سعی کنید آن را خوب بنویسید و مطمئن شوید که بیش از 160 کلمه نباشد.

منبع : SEO principles for optimized content creation

 

1400/09/10
21:22:46
5.0 / 5
1172
این مطلب را می پسندید؟
(2)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
از دست ندهید!