چه زمانی نباید از لینکهای داخلی استفاده کرد


با انجام بسیاری از ممیزی های سئو، اشتباهات خاصی را هنگام تلاش برای استفاده از لینک های داخلی شناسایی کرده ایم. در این مطلب از لینک بگیر برخی از مشکلات لینک های داخلی را بررسی خواهیم کرد.در ادامه می خوانید:

لینک های داخلی گاهی اوقات دارای ایراداتی هستند که در اینجا برخی از مشکلات لینک داخلی را که باید از آنها اجتناب کنید مطرح خواهیم کرد:

 

- کلمات کلیدی یا تغییرات مورد نظر را به صفحه دیگری لینک ندهید.

- از بخش هایی از کلمه کلیدی صفحه برای لینک دادن به جای دیگر استفاده نکنید.

- از انکر تکست یکسان برای لینک دادن به دو صفحه مختلف استفاده نکنید (صفحات شما با یکدیگر رقابت می کنند و در نهایت در گوگل رتبه بندی نمی شوند).

- از استفاده از یک کلمه کلیدی برای رفتن به یک صفحه خودداری کنید (این به بهینه سازی بیش از حد معروف است و هرزنامه به نظر می رسد).

 

نحوه استفاده از لینکهای داخلی

به یاد داشته باشید که برای لینک های داخلی، شما می توانید از تگ <a href> برای درج یک لینک داخلی در محتوای خود استفاده کنید. همچنین باید انکر تکست توصیفی را اضافه کنید تا به گوگل و کاربران اطلاع دهید که لینک در مورد چیست. یادگیری این تگ ها و سایر اصول کدنویسی HTML برای کمک به بهبود ساختار محتوای شما ارزشمند است.

 

نکات برتر برای لینک داخلی

اطمینان حاصل کنید که متن لنگر شما غنی از کلمات کلیدی است (اما آن را تغییر دهید) تا رتبه بندی را تقویت کنید. اگر مطمئن نیستید که کدام کلمات برای لنگر متن در یک صفحه خاص مناسب هستند، می توانید از یک ابزار SEO مانند Ahrefs استفاده کنید.

- اولین ذکر کلمه یا عبارت را به صورت داخلی لینک دهید (به این ترتیب لینکهای داخلی بالاتر در صفحه ظاهر می شوند).

- اطمینان حاصل کنید که همه لینکهای داخلی برای کمک به افزایش ارزش و اعتبار دنبال می شوند.

- از استفاده بیش از حد از لینکهای داخلی در یک صفحه خودداری کنید زیرا هرزنامه به نظر می رسد (دستورالعمل های وب مستر گوگل بیش از 100 لینک را در یک صفحه توصیه نمی کند).

 

چگونه می توان فرصت های لینک داخلی را پیدا کرد

اگر مطمئن نیستید که چگونه بهترین فرصت ها را برای لینک داخلی شناسایی کنید، در اینجا چند نکته را به شما خواهیم گفت که باید آن ها را با نویسندگان محتوای خود به اشتراک بگذارید:

 

از دستور SITE: گوگل استفاده کنید

هنگام نوشتن یک پست جدید، از دستور جستجوی "site:" گوگل برای یافتن ذکر عبارات مرتبط در محتوای خود استفاده کنید. سپس می توانید با استفاده از متن لنگر توصیفی، به صورت داخلی به محتوای مرتبط لینک دهید.

به عنوان مثال، اگر می‌خواهیم اشاره‌ای به لینکهای داخلی در سایت لینک بگیر پیدا کنیم، در گوگل تایپ می‌کنیم: لینکهای داخلی site:linkbegir.com.

نتایج تمام صفحاتی را در وب‌سایت linkbegir نشان می‌دهد که حاوی عبارت «لینکهای داخلی» هستند، به ترتیب مرتبط بودن رتبه‌بندی شده‌اند – به شما کمک می‌کنند بهترین صفحه را برای لینک به آن شناسایی کنید.

 

این همچنین یک راه خوب برای یافتن فرصت هایی برای لینک دادن به صفحه ای است که به تازگی ایجاد کرده اید. با یافتن تمام موارد ذکر شده در سایت خود، می توانید از آن به عنوان متن لنگر برای لینک به صفحه جدید خود استفاده کنید.

یک حسابرسی لینک کنسول جستجوی گوگل را انجام دهید

همانطور که قبلاً ذکر شد، می‌توانید از کنسول جستجوی گوگل استفاده کنید تا بفهمید چه صفحاتی تعداد زیادی لینک داخلی دریافت می‌کنند و کدام‌ها نه. شما می توانید از این برای ساختار استراتژی لینک داخلی خود در حال حرکت به جلو استفاده کنید و مطمئن شوید که بیش از حد به صفحات دارای اولویت پایین تر لینک نمی دهید. شما باید چندین بار در سال یک ممیزی لینک داخلی انجام دهید تا مطمئن شوید که در صدر لینک های داخلی قرار دارید، زیرا به راحتی می توان از بازگشت به صفحات قدیمی برای به روز رسانی لینک های داخلی به پست های جدید یا صفحات فرودی که ایجاد کرده اید غافل شد.

خودتان فرصت را ایجاد کنید

گاهی اوقات، ممکن است لازم باشد محتوا را به سایت خود اضافه کنید تا فرصت لینک داخلی به یک صفحه مهم را ایجاد کنید. فقط مطمئن شوید که محتوایی که اضافه می‌کنید مرتبط و مفید به صفحه باشد - اگر محتوای خالی را فقط به خاطر آن اضافه کنید، کاربران متوجه خواهند شد.

1400/10/09
18:00:22
5.0 / 5
1059
این مطلب را می پسندید؟
(3)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲
از دست ندهید!