عنابستانی:

رفاه مردم به توسعه استارت آپ ها و پلت فرم های خرید آنلاین گره خورده است


به گزارش لینک بگیر دات کام رییس کمیته اشتغال و روابط کار کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، اشاره کرد: ما هر چقدر بتوانیم گردش فروش کالاهای داخلی را در استارت آپ ها و پلت فرم های خرید آنلاین گسترش دهیم در حقیقت به تولید کشور کمک کرده و نوعی اشتغالزایی در این بخش نیز صورت می گیرد.

علی اصغر عنابستانی در گفت و گو با ایسنا، درباره نقش استارت آپ ها و پلت فرم های خرید آنلاین در اقتصاد کشور و ضرورت پشتیبانی از این حوزه، بیان کرد: توسعه این استارت آپ ها و پلت فرم ها موجب تسهیل دریافت کالا و خدمات از طرف مردم شده است، بدین سبب کشور باید به سمت پشتیبانی از استارت آپ ها و پلت فرم های خرید آنلاین حرکت نماید و ما باید به این سمت برویم که نظام بازار کشور به روز باشد.
ایشان سپس اظهار نمود: امروز رفاه مردم به توسعه پلت فرم ها گره خورده است، این پلت فرم ها و استارت آپ ها باید بیشتر به کالاهای داخلی متکی شوند و در داخل این پلت فرم ها نیز حتما باید ضوابطی در نظر گرفته شود که کالاهایی باکیفیت و با قیمت مناسب به دست مردم برسد، حتی مشوق هایی نیز باید برای این مساله در نظر گرفته شود که وزارت صمت درحال انجام اقداماتی در این حوزه می باشد.
رییس کمیته اشتغال و روابط کار کمیسیون اجتماعی مجلس با اعلان اینکه اقتصاد درحال گردش ایجاد شغل خواهد کرد، اشاره کرد: ما هر چقدر بتوانیم گردش فروش کالاهای داخلی را در استارت آپ ها و پلت فرم ها گسترش دهیم در حقیقت نوعی کمک به تولید کشور کرده و نوعی اشتغالزایی در این بخش نیز صورت می گیرد. ما هرچقدر گردش اقتصادی را در بستر این پلت فرم ها افزایش دهیم، بستر اشتغال را برای جوانان کشور نیز فراهم می نماییم.
نماینده مردم سبزوار در ادامه اشاره کرد: مدت هاست ما در زمینه رمزارزها با وجود این که یکی از ظرفیت های خوب برای اقتصاد کشور است، گرفتار غفلت شده ایم. بانک مرکزی نیز موظف شده بخشنامه ای را برای مبادلات رمزارزها و صرافی های دیجیتال آماده کند اما تعلل شده است.
عنابستانی با تاکید بر این که توجه به اقتصاد دیجیتال در دنیای امروز ضروری می باشد، اظهار داشت: بستن، راه حل نیست بلکه ما باید به دنبال ضابطه مند کردن این فضا باشیم. ما باید راهکارهای لازم را پیش بینی کرده تا اقتصاد کشور به سمت اقتصاد دیجیتال و مارکتینگ در فضای مجازی حرک کند.
منبع:

1400/10/25
13:57:04
5.0 / 5
1310
تگهای مطلب: آنلاین , خدمات , دیجیتال , رمزارز
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱
از دست ندهید!