نسل های مختلف چقدر به امنیت گوشیهای خود اعتماد دارند؟


به گزارش لینک بگیر دات کام گزارش ها نشان داده است که از هر ۱۰ کودک، یک نفر با نشت اطلاعات مالی رو به رو شده اند و ۱۵ درصد از کودکان گزارش داده اند که تلاشی برای سرقت حساب آنلاین آنها صورت گرفته است.

به گزارش لینک بگیر دات کام به نقل از هلپ نت سکیوریتی، شرکت مک آفی از دو گزارش نظرسنجی پرده برداری کرد که سطح ارتباط بین نسل ها را در مورد میزان ایمن بودن دستگاههای تلفن همراه و میزان صدمه پذیری مصرف کنندگان در مقابل تهدیدات روی آن دستگاه ها نشان داده است.
طرز فکر نسل های مختلف در مورد میزان ایمن بودن دستگاههای تلفن همراه
مصرف کنندگان برای محافظت از داده ها، حریم خصوصی و هویت خود ارزش قائل هستند. در این گزارش، والدین و کودکان در مورد رفتارهای مربوط با تلفن همراه خود مورد بررسی قرار گرفتند تا مشخص شود که کودکان چگونه از دستگاههای تلفن همراه استفاده می نمایند و رفتار واقعی آنها در کجا با مفروضات والدینشان متفاوت می باشد، حوزه جدیدی از تحقیقات در صنعت که شامل دیدگاه بسیار مهمی از کودکان است.
یافته های کلیدی تحقیق مک آفی نشان داده است در حالیکه مصرف کنندگان می دانند کامپیوتر های رومیزی و لپ تاپ هایشان به محافظت نیاز دارند، آگاهی از احتیاج به حفاظت از دستگاههای تلفن همراه، به روز نشده است. در سطح جهانی، کودکان و نوجوانان اعتماد بیشتری به دستگاههای تلفن همراه دارند. ۵۹ درصد از کودکان فکر می کنند که تلفن همراه امن تر از کامپیوتر است، در حالیکه والدین توجهشان را به امنیت تلفن و کامپیوتر، به صورت مساوی تقسیم کرده اند.
دستگاههای تلفن همراه کودکان در سطح جهانی کمتر محافظت می شوند. ۵۶ درصد از والدین از رمز عبور برای حفاظت از دستگاههای تلفن همراه استفاده می نمایند، در حالیکه تنها ۴۱ درصد از کودکان و نوجوانان از رمز عبور استفاده می نمایند که خطرات ایمنی بوجود می آورد.
کودکان خطرات بزرگسالی را تجربه می کنند. از هر ۱۰ والدین یک نفر گزارش کرده است که کودکان با نشت اطلاعات مالی رو به رو شده اند و ۱۵ درصد از کودکان گزارش داده اند که تلاشی برای سرقت حساب آنلاین آنها صورت گرفته است.


بلوغ حوزه موبایل و برابری جنسیتی
در حالیکه اعضای خانواده تقریباً همه به دستگاههای تلفن همراه متکی هستند، نحوه استفاده آنها از این دستگاه ها بر مبنای جنسیت متفاوت می باشد. این تحقیق نشان داد که در سطح جهانی، در سن ۱۵ سالگی، استفاده از موبایل به صورت قابل توجهی افزایش می یابد و تا بزرگسالی ثابت می ماند.
دختران قبلاً در خیلی از کشورهای مورد مطالعه، بخصوص در آمریکای شمالی و اروپا، استفاده از تلفن همراه را پذیرفته بودند. در این مناطق، دختران ۱۰ تا ۱۴ ساله به صورت قابل توجهی بیشتر از پسران هم سن خود از دستگاههای تلفن همراه استفاده می نمایند.
استفاده از رسانه های اجتماعی هم در ایالات متحده تفاوت های قابل توجهی را از نظر جنسیت نشان داده است و دختران حدودا تمام فعالیتهای تلفن همراه را با نرخی بالاتر از پسران انجام می دهند، همانطور که در سطح جهان، ۵۳ درصد از دختران در تمام گروههای سنی از شبکه های اجتماعی استفاده می نمایند در حالیکه این رقم در پسران ۴۴ درصد است.1400/12/13
16:37:27
5.0 / 5
910
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
از دست ندهید!