یك مقام امنیت سایبری اعلام كرد؛

تلاش اوکراین برای انتقال داده ها و سرورهای حساس به کشوری دیگر


به گزارش لینک بگیر دات کام یک مقام ارشد امنیت سایبری در اوکراین روز گذشته ادعا نمود دولت این کشور درحال آماده شدن برای انتقال داده ها و سرورهای خود به خارج از کشور در صورت نفوذ روسیه به عمق این کشور است.


به گزارش لینک بگیر دات کام به نقل از رویترز ویکتور ژورا، معاون سرویس دولتی ارتباطات ویژه و حفاظت اطلاعات اوکراین، تصریح کرد اداره وی درحال برنامه ریزی برای حوادث احتمالی است و این مورد نشان داده است اوکراینی ها می خواهند در مقابل هرگونه تهدید روسیه برای ضبط اسناد حساس دولتی آماده باشند.
به گفته وی نخستین طرح محافظت از زیرساخت های فناوری اطلاعات در اوکراین بوده و انتقال آنها به کشوری دیگر تنها یک طرح ثانویه خواهد بود.
ژورا اظهار داشت: این اقدام تنها بعد از تغییرات قانونی که توسط قانونگذاران اوکراینی تصویب شده، امکان دارد رخ دهد. مقامات دولتی قبلاً تجهیزات فنی و پشتیبان را به مناطق امن تر اوکراین که فعلا خارج از دسترس نیروهای روسی است، منتقل کرده اند.
وی اضافه کرد: اوکراین پیشنهادهایی برای میزبانی داده ها از کشورهای مختلف دریافت کرده ولی از افشای نام آنها خودداری کرد.
این مقام دولتی اوکراین اظهار داشت: به علت مجاورت جغرافیایی، یک مکان اروپایی ترجیح داده می شود. با این وجود گزینه های زیادی وجود دارد. از همه پیشنهادها استقبال می شود و ارزش بررسی دارند.
پیش از این در زمان فتح سریع کابل توسط طالبان، نیروهای طالبان توانستند به داده های حساس دولت قبلی همچون اطلاعات حقوق و دستمزد کارمندان و سربازان دولت افغانستان دسترسی پیدا کند. طالبان به صورت بالقوه می توانستند از این طریق سرنخ هایی در مورد چگونگی دستگیری یا از بین بردن مخالفان داخلی به دست آورند.
نگرانی های مشابهی در اوکراین هم وجود دارد. اگر روسیه بخواهد این کشور را کنترل کند، دسترسی به پایگاه های داده و پرونده های اطلاعاتی دولت اوکراین می تواند مفید باشد.

1400/12/20
13:19:10
5.0 / 5
1061
تگهای مطلب: امنیت , برنامه , سایبر , سرویس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴