با تغییر سیاست مقابله با نفرت پراكنی؛

فیسبوک و اینستاگرام توهین و فحاشی به روس ها را مجاز کردند


از این پس توهین و فحاشی و دعوت به خشونت بر ضد روس ها در دو شبکه اجتماعی اینستاگرام و فیسبوک مجاز است و کاربران می توانند خواهان مرگ پوتین شوند.


به گزارش لینک بگیر دات کام به نقل از رویترز، کاربران فیسبوک و اینستاگرام در بعضی کشورها از این پس می توانند خواهان خشونت بر ضد روس ها و سربازان روس ها شوند. علت این امر تداوم جنگ اوکراین اعلام شده است.
بر اساس محتوای برخی ایمیل های داخلی در شرکت متا مالک فیسبوک و اینستاگرام سیاست مقابله با نفرت پراکنی در این شرکت موقتاً تغییر کرده و کاربران موقتاً می توانند با ارسال مطالبی خواهان مرگ ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه هم بشوند. این امر در مورد الکساندر لوکاشنکو رئیس جمهور بلاروس هم مصداق دارد.
از جمله کشورهایی که این تغییر سیاست در آنها اعمال شده میتوان به روسیه، اوکراین و لهستان اشاره نمود. البته معلوم نیست متا برای کسب اطمینان از اعمال این سیاست در کشورهای منتخب سخت گیری خواهد نمود یا خیر.
سخنگوی شرکت متا با صدور اطلاعیه ای در این حوزه تصریح کرده: در نتیجه تهاجم روسیه به اوکراین، ما موقتاً اجازه برخی اظهارات سیاسی را داده ایم که معمولا قوانین ما را نقض می کنند، مانند سخنان خشونت آمیز مثل "مرگ بر مهاجمان روس". ولی فعلا درخواست خشونت بر ضد غیرنظامیان روس مجاز نیست!
در عین حال متا افزوده که در درخواست های در ارتباط با مرگ پوتین نباید به شیوه یا مکان این کار اشاره ای شده باشد. همچون دیگر کشورهایی که این تغییر سیاست در آنها اعمال شده میتوان به ارمنستان، آذربایجان، استونی، گرجستان، مجارستان، لتونی، لیتوانی، رومانی و اسلواکی اشاره نمود.


منبع:

1400/12/21
11:59:03
5.0 / 5
847
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
از دست ندهید!