مذاکرات تولیدکننده اپل برای ساخت کارخانه در عربستان


لینک بگیر دات کام: گروه فناوری فاکسکان سرگرم مذاکره با عربستان سعودی درباره راه اندازی یک کارخانه به ارزش 9 میلیارد دلار بطور مشترک است که می تواند میکروچیپ، قطعات خودروی برقی و سایر محصولات الکترونیکی را تولید نماید.


به گزارش لینک بگیر دات کام به نقل از ایسنا، روزنامه وال استریت ژورنال به نقل از منابع آگاه گزارش کرد عربستان سعودی درحال مرور پیشنهاد فاکسکان برای ساخت کارخانه تولید قراردادی نیمه رسانا در شهر نئوم است.

این شرکت و مقامات عربستان سعودی در این زمینه اظهار نظر نکردند. فاکسکان بزرگترین تولید کننده قراردادی محصولات الکترونیکی در جهان و تولید کننده اصلی محصولات اپل است و در سالهای اخیر فعالیت خودرا به حوزه هایی نظیر خودرو های برقی و نیمه رساناها توسعه داده است.

این شرکت و شرکت های تایوانی دیگر نظیر TSMC به دنبال متنوع کردن تولید خود در بحبوحه تنشهای تجاری میان آمریکا و چین هستند که روی صنعت نیمه رسانا نیز تاثیر گذاشته است.

علاوه بر عربستان سعودی، فاکسکان همین طور سرگرم مذاکره با امارات متحده عربی درباره قرار گرفتن پروژه مذکور در این کشور است.

ریاض می خواهد این شرکت تضمین کند که حداقل دو سوم از تولید کارخانه اش در عربستان به زنجیره تامین فعلی فاکسکان هدایت خواهد شد.

بر اساس گزارش رویترز، فاکسکان قراردادهای سرمایه گذاری بزرگی را امضا کرده که شامل طرح هایی در تایوان و هند است. با این وجود این شرکت سال میلادی گذشته از یک کارخانه ۱۰ میلیارد دلاری برنامه ریزی شده در ویسکانسین که دونالد ترامپ رییس جمهور سابق آمریکا زمانی آنرا هشتمین عجایب جهان نامیده بود، عقب نشینی کرد.

منبع:

1400/12/24
13:15:37
5.0 / 5
848
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲