رئیس كمیته اقتصاد دیجیتال مجلس در نامه ای به وزیر صنعت

سازوکارهای نظارت میدانی بر کسب و کارهای آنلاین ایجاد شود


لینک بگیر دات کام: رییس کمیته اقتصاد دیجیتال مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه میزان شکایت مردمی از فروشگاه های برخط در یک ماه اخیر رشد چشم گیری داشته است اظهار داشت که باید سازوکارهای نظارت میدانی بر کسب و کارهای آنلاین همچون دیگر بخش ها وجود داشته باشد.

به گزارش لینک بگیر دات کام به نقل از ایسنا، متن نامه مجتبی توانگر نماینده تهران به فاطمی امین وزیر صنعت معدن و تجارت به شرح زیر است:
«جناب آقای فاطمی امین
وزیر محترم صنعت معدن و تجارت و رئیس هیات عالی نظارت بر اصناف
با سلام و احترام
بنا برگزارشات واصله میزان شکایت مردمی از فروشگاه های برخط در یک ماه اخیر رشد چشم گیری داشته است. بازخورد اجتماعی تخلفات صورت پذیرفته تأثیر نامطلوبی بر پذیرش اجتماعی خرید برخط داشته و در چشم انداز میان مدت باعث کاهش اقبال مردمی به کسب و کارهای آنلاین می شود. در همین راستا و به منظور مدیریت مخاطرات اقتصاد دیجیتال موارد ذیل جهت صدور دستور مقتضی به استحضار می رسد:
۱- با نزدیک شدن به سال جدید و افزایش تمایل به خرید بین هم وطنان، لازم است که سازوکارهای نظارت میدانی بر کسب و کارهای آنلاین همچون دیگر بخش ها تمهید گردد. درصورتیکه کم کاری و مماشات اتحادیه مربوطه در برخورد با تخلفات اثبات گردد، لازم است توضیح دهید وفق ماده ۵۵ قانون نظام صنفی توضیح دهید چه برخوردی با متخلفین انجام گرفته یا گرفته خواهد شد؟
۲- از مطالعه شکایات واصله میتوان این گونه نتیجه گرفت که چرخه تحویل بسته های ارسالی به نقطه ایجاد نارضایتی اجتماعی تبدیل گشته است. ضمن یادآوری این که ارسال بسته ها بخشی از چرخه خرید برخط است، مسئولیت فروشگاه های آنلاین ایجاب می کند که سازوکار مناسبی برای اطمینان از صحت ارسال بسته ها تمهید نمایند. برنامه آن وزارت خانه بعنوان مسئول مستقیم این مورد چیست؟
۳- تراکنش خرید نباید محصور به پرداخت آنلاین شود و تمامی شیوه های پرداخت(آنلاین، حضوری، کیف پول و امثالهم) باید برای خریداران موجود باشد. این امر نه تنها باعث افزایش اعتماد اجتماعی در خرید برخط خواهد شد بلکه مسئولیت فروشگاه های برخط را هم کمتر خواهد نمود. تدابیر جنابعالی بعنوان رئیس شورایعالی اصناف در این حوزه چه بوده است؟»
منبع:

1400/12/29
12:36:12
5.0 / 5
981
تگهای مطلب: آنلاین , برنامه , دیجیتال , سئو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵