کسپرسکی به فهرست سیاه آمریکا رفت


به گزارش لینک بگیر دات کام شرکت کسپرسکی لَب (Kaspersky Lab)، چاینا تلکام و چاینا موبایل اینترنشنال یو اس ای به لیست فراهم کنندگان خدمات و ارتباطات که تهدیدی برای امنیت ملی آمریکا به شمار می روند، اضافه شدند.


به گزارش لینک بگیر دات کام به نقل از ایسنا، کمیسیون ارتباطات فدرال آمریکا این نامها را به لیست رو به رشد از شرکتهایی اضافه کرد که تهدیدی برای امنیت ملی آمریکا به شمار می روند. برندن کار، کمیسیونر این آژانس اظهار داشت: توسعه این فهرست کمک خواهد نمود شبکه های ما در مقابل تهدیدهای بوجود آمده از جانب نهادهای تحت حمایت دولتهای چین و روسیه که به دنبال فعالیت های جاسوسی و فعالیت های دیگر بر ضد منافع آمریکا هستند، ایمن شوند.

کمیسیون ارتباطات فدرال اشاره نکرد که آیا این اقدام در نتیجه حمله روسیه به اوکراین یا هشدارهای بایدن درباره احتمال تلافی تحریمها از جانب روسیه از راه حملات سایبری، صورت گرفته است.

شرکتهای مذکور نسبت به اقدام کمیسیون ارتباطات فدرال معترض بوده اند. شرکت آنتی ویروس کسپرسکی اعلام نمود این یک تصمیم سیاسی و بدون مدرک بوده که در واکنش به شرایط ژئوپلیتیکی گرفته شود و ارتباطی به ارزیابی جامع درستی محصولات و خدمات کسپرسکی نداشته است.

سفارت چین در آمریکا اعلام نمود کمیسیون ارتباطات فدرال از قدرت دولتی خود سوءاستفاده کرده و به اپراتورهای چینی به شکل بدخواهانه و بدون مبنای واقعی حمله کرده است. آمریکا فورا باید سرکوب غیرمنطقی شرکتهای چینی را متوقف نماید. چین اقدامات ضروری را برای محافظت از حقوق مشروع و منافع شرکتهای چینی به کار خواهد بست.

دولت آمریکا اولین کشوری نبوده که کسپرسکی را هدف گرفته است. اوایل ماه میلادی جاری دفتر امنیت اطلاعات فدرال آلمان (BSI) با صدور هشداری اعلام نمود استفاده از نرم افزار کسپرسکی می تواند ریسک انجام حملات سایبری یا شنود و جاسوسی را برای نهادهای غربی به همراه داشته باشد. این سازمان دولتی به شکل روشن خواهان ممنوعیت این شرکت و محصولاتش نشد و تنها به شرکتها پیشنهاد کرد از نرم افزارهای غیرروسی استفاده کنند.

بر اساس گزارش تِک رادار، چاینا تلکام و چاینا موبایل اینترنشنال یو اس ای حالا در فهرست شرکتهای چینی که تهدیدی برای آمریکا محسوب می شوند، به هواوی پیوسته اند. هواوی از زمان ریاست جمهوری ترامپ درحال مبارزه با دولت آمریکاست. ترامپ چند سال پیش اعلام نموده بود تجهیزات ۵G این شرکت می تواند برای جاسوسی از شرکتهای آمریکایی استفاده گردد و استفاده از تجهیزات ساخت این شرکت را ممنوع کرد و از هم پیمانان آمریکا خواست اقدام مشابه را انجام دهند.
1401/01/10
12:12:59
5.0 / 5
843
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲