آشنایی با اصول سئوی خارجی


سئوی خارجی یا بهینه سازی خارج از صفحه برای موتورهای جستجو فقط مربوط به بک لینک ها نیست. با لینک بگیر همراه باشید تا بیشتر از سئوی خارجی بدانید.در ادامه می خوانید:
سئوی خارجی عمیق تر از بک لینک صرف است. به عنوان مثال، نام تجاری (URL سایت شما یا نام تجاری ذکر شده در سایت دیگری بدون بکلینک) جنبه جدایی ناپذیر سیگنال های جستجوی خارج از صفحه (یا سئوی آف پیج) است.
 
وبلاگ نویسان و بازاریابان محتوا، معمولاً با سئو داخلی شروع می کنند. اما ما در اینجا متوقف نمی شویم. زیرا، تا حد زیادی، چیزهایی که برای گوگل مهم هستند اغلب بیرون از وب سایت شما اتفاق می افتد.
 
بسته به اهداف بازاریابی شما، زمانی که صرف سئوی خارجی (بهینه سازی خارج از صفحه برای موتورهای جستجو) می کنید متفاوت خواهد بود. دکتر پیت مایرز از Moz مشاهده کرد که بسیاری از صاحبان وب سایت حدود 30 درصد از زمان خود را صرف عوامل خارج از صفحه و 70 درصد از زمان خود را روی عوامل داخلی می‌گذرانند. برای دیگر صاحبان وب سایت، این درصدها معکوس است.
 
سئوی خارج از صفحه (Off page) به سادگی به گوگل می گوید که دیگران در مورد سایت شما چه فکر می کنند. به عنوان مثال، اگر تعداد زیادی بک لینک ارزشمند به صفحات خود دارید، موتورهای جستجو فرض می‌کنند که محتوای عالی دارید - نوعی که برای کاربران ارزش ایجاد می‌کند.
 
در غیر این صورت، چرا مردم وقت خود را برای لینک دادن به آن تلف می کنند؟
 
مردم فقط به مطالبی را که دوست دارند استناد می کنند، ارجاع می دهند و به اشتراک می گذارند. حتی در یک کسب و کار آجر و ملات، اگر محصول شما مفید و مقرون به صرفه باشد، از مشتریان فعلی خود به صورت شفاهی ارجاعات زیادی دریافت خواهید کرد.
 
بهینه سازی موتورهای جستجو می تواند ترسناک باشد، به خصوص زمانی که نمی دانید چه مراحلی را برای رتبه بندی صفحات محتوای جدید خود در 10 صفحه برتر گوگل انجام دهید.
اما، اگر بتوانید درک اولیه ای از بهینه سازی درون صفحه (سئوی داخلی) و خارج از صفحه (سئوی خارجی) ایجاد کنید، از رقبای خود بسیار جلوتر خواهید بود.
 
اگر آماده هستید، همه چیزهایی را که باید در مورد سئوی خارجی (خارج از صفحه) بدانید، به شما خواهم گفت.
 

سئوی خارجی چیست؟

سئوی خارجی یا «سئوی خارج از صفحه» به تمام فعالیت‌هایی اطلاق می‌شود که شما و دیگران از وب‌سایت خود برای بالا بردن رتبه یک صفحه در موتورهای جستجو انجام می‌دهید.
 
اگرچه بسیاری از افراد سئوی خارج از صفحه را با لینک سازی مرتبط می دانند، اما باید بدانید که سئوی خارجی فراتر از آن است. بسیاری از فعالیت‌هایی که منجر به پیوند استاندارد در سایت‌های دیگر نمی‌شوند، برای بهینه‌سازی خارج از صفحه مهم هستند.
 
سئوی داخلی (بهینه سازی موتورهای جستجو درون صفحه) در داخل سایت اتفاق می افتد، در حالی که سئوی خارجی خارج از سایت اتفاق می افتد. اگر یک پست مهمان برای وبلاگ دیگری بنویسید یا نظری بگذارید، در حال انجام تبلیغ سایت خارج از صفحه یا Off page هستید.
 

آماده سازی سایت/صفحه برای لینک سازی

بک لینکها هنوز برای گوگل بسیار مهم هستند. در واقع، برای گوگل تقریبا غیرممکن است که ارزش هر صفحه وب را در صورتی که پیوندی به آن وجود نداشته باشد نشان دهد. مهم نیست که محتوای صفحه چقدر مفید، تازه یا عمیق باشد.
 
صاحبان سایت اغلب وسوسه می شوند که از آماده سازی اولیه برای ایجاد لینک صرف نظر کنند. اما مهم است که این اولویت را داشته باشید، زیرا تهیه یک سایت تضمین می کند که به پیوندهایی که به آنها ارسال شده اند اهمیت دارند.
 
دکتر پیتر جی. میرز برخی از مارک‌هایی را که در جستجوی گوگل برنده شدند (و شکست خوردند) در سال 2015 بررسی کرد. سایت‌هایی که در رتبه‌بندی جستجوی ارگانیک جایگاه خود را از دست دادند، پایه محکمی نداشتند. مطمئناً اکثر این سایت‌ها دامنه‌های قوی دارند که مدت طولانی وجود داشته‌اند، اما عناصر اساسی که قدرت صفحه را افزایش می‌دهند وجود ندارند.
 
در الگوریتم رتبه‌بندی گوگل، وجود یا عدم وجود کلمات کلیدی نمایه‌سازی معنایی نهفته، به تعیین رتبه صفحه وب شما کمک زیادی می‌کند، زیرا این یک سیگنال با کیفیت قوی برای گوگل است.
 
شاید تعجب کنید که چگونه می توانید این کلمات مترادف را پیدا کنید. خبر خوب این است که چندین ابزار وجود دارد که می توانید برای تحقیق در مورد عبارات جستجوی LSI از آنها استفاده کنید. به سادگی این مراحل را دنبال کنید:
 
مرحله 1: به Ubersuggest بروید و کلمه کلیدی اصلی خود را وارد کنید (به عنوان مثال، بلیط هواپیما ارزان). روی دکمه "جستجو" کلیک کنید.
مرحله 2: روی ایده های کلمه کلیدی در نوار کناری سمت چپ کلیک کنید.
مرحله 3: ایده های کلیدواژه را مرور کنید.
مرحله 4: کلمات کلیدی را انتخاب کنید.
 
1401/01/15
10:14:04
4.4 / 5
1545
این مطلب را می پسندید؟
(8)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
حمیدرضا اصلان پور:
مفید و خلاصه بود. آفرین
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲
از دست ندهید!