بررسی مستقل رفتار آمازون با کارگرانش


شرکت آمازون بزرگ ترین خرده فروشی جهان، برمبنای درخواست سهامداران خود مجبور به پذیرش بررسی مستقل رفتار خود با کارگران انبارهای این شرکت است.


به گزارش لینک بگیر دات کام به نقل از رویترز، این تصمیم به این معنا است که سهامداران و سرمایه گذاران آمازون برای نخستین بار در مورد این مساله رأی خواهند داد و عملکرد آمازون در رابطه با کارگرانش را قضاوت خواهند کرد. بدین منظور از راهنمایی های کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده در ماه نوامبر استفاده شده که موجب حمایت بیشتر از چنین کاری شده است.
آمازون که توسط میلیاردری به نام جف بزوس تأسیس شده، در سالهای اخیر به سبب سو رفتار با کارگران، همچون طرح ادعای شرایط بد کاری در انبارهای خود و کوشش برای جلوگیری از تشکیل اتحادیه کارگران، با انتقادهای فزاینده ای روبه رو شده است.
سهام داران آمازون از این شرکت خواسته شده اند تا یک حسابرسی مستقل را بپذیرد و گزارشی هم از شرایط کاری در این شرکت عرضه نماید.
در حالی که آمازون از کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده خواسته بود از رأی گیری برای رسیدگی به این مساله اجتناب کنند، برای اینکه ماجرای مذکور به عملیات عادی تجاری مربوط می شود، اما این استدلال مورد پذیرش قرار نگرفته است.
مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام آمازون برای رسیدگی نهایی به این مساله در تاریخ ۲۵ اردیبهشت ماه انجام خواهد شد. هفته گذشته حدود ۵۵ درصد از کارگران یک انبار آمازون در استیتن آیلند به تشکیل نخستین اتحادیه کارگری در این شرکت رأی دادند.

1401/01/20
11:33:11
5.0 / 5
922
تگهای مطلب: آمازون , شركت , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴